Blog

Ana Sayfa / Blog

WordPress Komut Satırı Hakkında Bilmeniz Gerekenler / 2017/02/09

WordPress web sitelerini yönetmek birçok işi aynı anda yapmayı gerektirir. Güncellemeler, yorumların yönetilmesi, gönderilerin planlanması vs. konusunda WordPress bir platform olarak çok yardımcıdır ama yine de bütün bunlar zaman alan işlerdir. WordPress Komut Satırı Arayüzü işte bu noktada devreye girer. Bu esnek araç sunucunuzun komut satırından itibaren tüm WordPress sitenizi baştan sona yönetebilmenizi sağlar. Hem verimlidir hem de geliştirici dostudur. Aşağıda bu eklenti tanıtılıyor, nasıl kurulacağı gösteriliyor ve birkaç faydalı komut örneği veriliyor.

WordPr..

Devamını Oku

Asp.Net 5 ve MVC 6’daki En Önemli 5 Yenilik / 2017/02/09

Asp.Net 5 ve MVC 6’da çok sayıda yenilik yapıldı. Asp.Net 5 modern hizmetleri ve web uygulamalarını desteklemesi bakımından baştan aşağı yenilendi. Asp.Net çapraz platform, açık kaynak ve hem bulutta hem kurum içinde çok verimli bir şekilde çalışıyor. Asp.Net 5 bugüne kadarki .Net frameworkler arasında en önemli sürüm olarak görülüyor.

Aşağıda Asp.Net 5 ve MVC 6’daki en önemli beş yenilik yer almakta.

1- Linux ve OSX üzerinde Asp.Net

Asp.Net 5 uygulamaları Windows’un yanı sıra Linux ve OSX’te de çalıştırılabiliyor. Bu özelliğiyle Asp.Net’i tamamen yeni bir tasarımcı ve ..

Devamını Oku

Google Sahte Haber Sitelerini Cezalandırıyor / 2017/02/09

Google geçtiğimiz Çarşamba günü yayınladığı sahte reklamcılık raporu kapsamında yaptığı duyuruda da bildirdiği üzere, Kasım ve Aralık ayından itibaren 340 adet sahte haber sitesini cezalandırmak için girişimlerini başlatmış durumda. Şirket bu sitelerden yaklaşık 200 kadarının Google reklamlarını kullanmaktan kalıcı olarak men edildiğini duyurdu.

Geçtiğimiz Kasım ayındaki ABD başkanlık seçimlerinden beri, tıpkı Facebook gibi Google da yanlış ve yanıltıcı haberlerin dolaşıma girmesi anlamında giderek artan bir şekilde kamuoyunun ve denetleme mekanizmalarının dikkatini üzerinde toplamış durumda. Google bu aydan itibaren Adsense politikalarında ciddi bir değişikliğe gideceğini ve &l..

Devamını Oku

Web Sitesi Hız Optimizasyonu / 2017/02/09

Web geliştiriciliğinin en temel unsurlarından biri web sitesi hız optimizasyonu ve bu optimizasyon vasıtasıyla web sayfalarının yüklenme hızını ideal sürelere çekmektir. Aşağıda bu konuyla ilgili faydalı bilgiler ve tavsiyeler yer almakta.

Bu modern teknoloji çağında etrafınızdaki insanlar sürekli gelişiyor ve ilerliyorsa sizin de bundan geri kalmamanız gerekir. Bugünlerde herkes ilerlemek istiyor. Kimsenin bekleyecek vakti yok. Herkesin kendi meşguliyeti en önemli önceliği olmuş durumda. Dolayısıyla, eğer ziyaretçilerinizin beklentilerini karşılamazsanız, onlar da başka bir yere gitme konusunda tereddüt etmezler.

Bu durum tüm web siteleri için geçe..

Devamını Oku

Çocukları Kod Yazmaya Teşvik Edecek 10 Hediye / 2017/02/09

Evinizde geleceğin kod yazıcısı mı var? Çocukları kod yazmayı öğrenmeye ve programlama mantığını çözmeye yöneltecek birçok ilham verici araç vardır. Aşağıda oyun yoluyla kod yazmayı öğretmeyi amaçlayan oyuncaklardan proje yapımını öğretmeyi amaçlayan donanım kitlerine ve oyunlaştırılmış yazılım öğrenme setlerine kadar birçok ürün yer almakta.

Bu ürünlerin fiyatı birkaç dolarlık uygulamalardan başlayıp 200 dolarlık aletlere kadar uzanmakta. Dolayısıyla her yaştan çocuk ve gence hitap edecek hediyeleri burada bulmak mümkün.

Cubetto Oyun Seti

Üç ila altı yaş arası &c..

Devamını Oku

Arama.HasCoding'in Yeni Arayüzü Sizlerle / 2016/09/22

HasCoding Arama Motoru olan Arama.HasCoding hizmetimizin yeni arayüzü sizlerle.değiştirilen arayüz ile yeni modern tasarım kullanılmış arama alanı kullanıcı entegrasyonuna göre optimize edilmiştir.Hizmetimizde bulunan menuden herhangi bir arama türünü seçerek istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz..

Devamını Oku