Blog

Ana Sayfa / Blog

Ücretsiz Hosting Hizmetimiz Yeniden Kullanıma Sunulmuştur. / 2017/08/12

Kısa bir süre önce bazı anlaşmazlıklardan kaynaklanan nedenlerle kullanıma kapattığımız hosting servisimizi yeniden etkinleştirmenin gururunu duyuyoruz.

Ücretsiz hosting hizmetimize http://hosting.hascoding.com üzerinden ulaşabilir ve kendinize yeni bir php&mysql hosting alabilirsiniz.

 

Hosting Teknik bilgileri:

Cpanel adresi: http://cpanel.hascoding.com

Hesabınızı oluşturduktan sonra SubDomain (Alt Alanadı) bölümünden istediğiniz şekilde (hascoding.com hariç olacak şekilde) site oluşturabilirsiniz.

Devamını Oku

Ücretsiz php hosting hesabı açmak ve kullanmak için yapılması gerekenler / 2017/08/11

Ücretsiz php hosting hesabı açmak ve kullanmak için yapılması gerekenler detayları videomuzda anlatmış bulunuyoruz.

Devamını Oku

Kapatılan hosting hizmetimizin kullanıcılarının mağdur olmaması için / 2017/04/13

Sistem üzerindeki dosya veritabanı ve genel cpanel özelliklerini 

http://panel.byethost.com/?to=hascodingfreehosting

adresi üzerinden kullanmaya devam edebilirler.

Ftp sunucu adresi olarak ftp.hascoding.com yerine 185.27.134.11 ip adresini ve kendi kullanıcı adı şifresinizi kullanabilirsiniz.

Kendi hesaplarınızı kullaniciadi.hascoding.com olmaksızın bağımsız olarak kullanabilirsiniz.

bunun için gerekli olarak tek şey subdomain menüsü altından kendinize yeni bir hesap oluşturmak.

Devamını Oku

ücretsiz hosting hizmetimiz sonlandırılmıştır. / 2017/04/01

hosting.hascoding üzerinden verdiğimiz ücretsiz hosting hizmetimizi sonlandırmış bulunuyoruz.

Hizmetin tam olarak sonlanması 31.03.2017 23.59 olarak ayarlanmıştır.

Hali hazırdaki müşterilerimizin acilen kendi yedeklerini almalarını rica ediyoruz.

Hosting Hizmetimizin Kapatılma Nedeni:HasCoding Ekibimiz, ByetHost ile yeni dönem için yapılacak olan anlaşmada uzlaşamamıştır.Bundan Dolayı Ücretsiz Hosting Hizmetimizin sonlandırılması söz konusu olmuştur.

Gelecekte Ne Olur:HasCoding Ekibi olarak önümüzdeki dönemde ByetHost ile tekrar bir anlaşmaya yapılabilir veya başka bir servis sağlayıcısı ile görüşmeler olabilir ama şimdilik hosting hizme..

Devamını Oku

İnternetin Sosyal Yaşantı Üzerine Etkileri Nelerdir? / 2017/02/23

İçinde bulunduğumuz zamana, bilişim çağı deniyor. Teknoloji devrimi yaşanıyor ve tüm insanlık bu devrimden, olumlu ya da olumsuz nasibini alıyor. Türkiye’de, 90’lı yılların sonuna doğru yaygınlaşmaya başlayan internet, bu çağın bize hem ödülü hem de cezası denebilir.

Henüz, evlerde PC (Personal Computer) yani şahsi bilgisayar kullanımı yaygınlaşmamışken, bilgisayar oldukça pahalı bir iş aracı olarak görülürken, internet üzerinden karşı cinsle tanışma, sohbet etme, gerçek kimliğini açık etmeden sanal âlemde var olabilme olanakları konuşulmaya başlandı. Birden bire insanlar, taksitle, borç para ile evlere bilgisayar alm..

Devamını Oku

İnternetten Gelen Dijital Tehlikeler / 2017/02/23

İnternet günümüzün en büyük kolaylıklarından birisidir. Ama her iyi şeyde olduğu gibi kötü amaçlı kullanımlar nedeniyle hayatımızı zehir edecek bir araca da dönüşebilir. Yetişkin bireyler için ayrı, küçük çocuklar için ayrı bir tehlike içeriyor da diyebiliriz. Özellikle günümüz çocuklarının internet ve bilgisayara olan düşkünlükleri göz önüne alındığı zaman gelecek nesiller için oluşabilecek tehlikeler tartışılmaya başladı.

Günümüzde internet bağlantısı yalnızca bilgisayarlarımızda değil, akıllı telefonlarımızda ve tabletlerimizle de bizimle birlikte. İnt..

Devamını Oku