Blog

Ana Sayfa / Blog

Web Sitesi Hız Optimizasyonu / 2017/10/28

Web geliştiriciliğinin en temel unsurlarından biri web sitesi hız optimizasyonu ve bu optimizasyon vasıtasıyla web sayfalarının yüklenme hızını ideal sürelere çekmektir. Aşağıda bu konuyla ilgili faydalı bilgiler ve tavsiyeler yer almakta.

Bu modern teknoloji çağında etrafınızdaki insanlar sürekli gelişiyor ve ilerliyorsa sizin de bundan geri kalmamanız gerekir. Bugünlerde herkes ilerlemek istiyor. Kimsenin bekleyecek vakti yok. Herkesin kendi meşguliyeti en önemli önceliği olmuş durumda. Dolayısıyla, eğer ziyaretçilerinizin beklentilerini karşılamazsanız, onlar da başka bir yere gitme konusunda tereddüt etmezler.

Bu durum tüm web siteleri için geçe..

Devamını Oku

Hosting.HasCoding WebDisk Uygulaması / 2017/09/10

Herhangi bir program kullanmadan hosting.hascoding hizmetimizde dosyalarınıza kolayca ulaşabileceğiniz uygulamayı aşağıdan indirebilirsiniz.

http://hosting.hascoding.com/HostingWebClient.zip

extra olarak detaylı anlatımlı videoda alt alandadır.

Devamını Oku

Ücretsiz Hosting Hizmetimiz Yeniden Kullanıma Sunulmuştur. / 2017/09/07

Kısa bir süre önce bazı anlaşmazlıklardan kaynaklanan nedenlerle kullanıma kapattığımız hosting servisimizi yeniden etkinleştirmenin gururunu duyuyoruz.

Ücretsiz hosting hizmetimize http://hosting.hascoding.com üzerinden ulaşabilir ve kendinize yeni bir php&mysql hosting alabilirsiniz.

 

Hosting Teknik bilgileri:

Cpanel adresi: http://cpanel.hascoding.com

Hesabınızı oluşturduktan sonra SubDomain (Alt Alanadı) bölümünden istediğiniz şekilde (hascoding.com hariç olacak şekilde) site oluşturabilirsiniz.

Devamını Oku

Ücretsiz php hosting hesabı açmak ve kullanmak için yapılması gerekenler / 2017/09/07

Ücretsiz php hosting hesabı açmak ve kullanmak için yapılması gerekenler detayları videomuzda anlatmış bulunuyoruz.

Devamını Oku

İnternetin Sosyal Yaşantı Üzerine Etkileri Nelerdir? / 2017/02/23

İçinde bulunduğumuz zamana, bilişim çağı deniyor. Teknoloji devrimi yaşanıyor ve tüm insanlık bu devrimden, olumlu ya da olumsuz nasibini alıyor. Türkiye’de, 90’lı yılların sonuna doğru yaygınlaşmaya başlayan internet, bu çağın bize hem ödülü hem de cezası denebilir.

Henüz, evlerde PC (Personal Computer) yani şahsi bilgisayar kullanımı yaygınlaşmamışken, bilgisayar oldukça pahalı bir iş aracı olarak görülürken, internet üzerinden karşı cinsle tanışma, sohbet etme, gerçek kimliğini açık etmeden sanal âlemde var olabilme olanakları konuşulmaya başlandı. Birden bire insanlar, taksitle, borç para ile evlere bilgisayar alm..

Devamını Oku

İnternetten Gelen Dijital Tehlikeler / 2017/02/23

İnternet günümüzün en büyük kolaylıklarından birisidir. Ama her iyi şeyde olduğu gibi kötü amaçlı kullanımlar nedeniyle hayatımızı zehir edecek bir araca da dönüşebilir. Yetişkin bireyler için ayrı, küçük çocuklar için ayrı bir tehlike içeriyor da diyebiliriz. Özellikle günümüz çocuklarının internet ve bilgisayara olan düşkünlükleri göz önüne alındığı zaman gelecek nesiller için oluşabilecek tehlikeler tartışılmaya başladı.

Günümüzde internet bağlantısı yalnızca bilgisayarlarımızda değil, akıllı telefonlarımızda ve tabletlerimizle de bizimle birlikte. İnt..

Devamını Oku