Aşkta Burç Uyumu Doğru mu?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 25.02.2021 tarih ve 22:00 saatinde Astroloji kategorisine yazıldı. Aşkta Burç Uyumu Doğru mu?

makale içerik

Aşkta Burç Uyumu Doğru mu?
Kısa Linki Kopyala

Hakkında yazılan; kitaplara, şarkılara, türkülere rağmen, aşk bir türlü tam olarak anlatım edilemez. Aşk, iki adamın, birbirleri için yapamayacağı hiç bir şeyin kalmadığı noktadır. Sevgili ise; değil görmek, ismi bile geçmiş olduğu an, coşku basan kişidir. Bunca sevgiye ve aşka rağmen, zaman zaman çiftler ciddi biçimde tartışabilir, düşünce ayrılığına düşebilirler. O kadar oldukca sevince insan, itilaf sebeplerini hep dış etkenlerde arar. Kabullenmek, algılamak istemez anlaşmazlığın aslolan sebeplerini. Genellikle suçlanan ise burçlar olur. Çiftlerinin burçlarının uyumsuzluğunun, ilişkiyi iyi mi şekillendirdiğine bakılır ilk olarak. Uzun süreli ilişkiler için, karşısındakini en yüksek miktarda tanımak isteyen taraf, karşı tarafın burç özelliklerini inceler, iyi mi biri bulunduğunu anlamaya çalışır ve vakalar karşısında vereceği tepkileri evvelinde tahmin etmeye çalışır. Kimi vakit ise, beraber olmak istenen fakat tanınmaya bireyin burcu öğrenilerek, uygunluk var mı anlaşılmaya çalışılır.

BURÇ UYUMU NEDİR?

Burç uyumu; doğum tarihinizle belirlenen reel burcunuz ve doğum saatiniz ile belirlenen yükselen burcunuzun size kazandırdığı karakter özelliklerinizin, karşınızdaki bireyin aynı biçimde belirlenen karakter özellikleri ile uyumudur. Yükselen burç nedir öğrenerek, bu mevzuyu daha iyi öğrenebilirsiniz. Ancak bu ahenk, her vakit tamamen aynı olması anlamına gelmez. Bazen zıt özellikler, “Zıt kutuplar birbirini çeker” kuralı gereği, oldukca iyi anlaşabilmektedir. Örneğin; oldukca kişilikli ve değişken ruh duruma haiz bir ikizler kadını, kendisiyle taban tabana zıt özelliklerde, refah arayan bir yay erkeği ile oldukca iyi anlaşabilir.

BURÇ UYUMU NEYE YARAR?

Burçların, ahenkli burçlarını bilmek, aşk konusunda, karşınızdaki kişiyi tanımanızı sağlar. Yeni tanıştığınız ve hakkındaki hemen hemen hiç bir şey bilmediğiniz biri hakkındaki, burcunu öğrendikten sonra, bir ön hüküm edinmiş olursunuz. Tanımak dilediğiniz bireyin, ilkin reel burcunu, peşinden yükselen burcunu öğrenirseniz, işini daha da kolaylaşır. Çünkü yükselen burç, adamın aslolan karakter özelliklerini belirler. Mesela; ikizler burcu bulunduğunu öğrendiğiniz bireyin yükseleni balık ise, ikizlerle asla alakası olmayan, son aşama sakin yapıda biriyle yüz yüze gelmiş olabilirsiniz. Yeni başlamış olacak olan bir birlikteliğin başındaysanız, en azından sizi nelerin beklediğini birazcık daha huzurlu tahmin edebilirsiniz. Ya da, devam etmekte olan bir ilişkiniz var ise, bu ilişkiyi daha iyi hale getirmek, ömrünü uzatmak için, karşınızdaki bireyin karakter özelliklerini öğrenip, ona müsait biçimde davranabilirsiniz. Sonuçta, karşınızdaki kişiyi ne kadar iyi tanırsanız, o denli iyi geçinebilirsiniz.

BURÇ UYUMU GERÇEK Mİ?

Burçların ve yükselen burçların, kişiler üstüne tesirleri meydana getirilen toplumsal anketlerle tespit edilmiştir. Bir bireyin hem burcu aynı zamanda yükselen burcu biliniyorsa, uzman bir astrolog oldukca ayrıntılı bir çözümleme yapabilir ve bu bireyin bütün karakteristik özelliklerini ortaya koyabilir. Bu durumda; değişik iki bireyin, burçlarının kendilerine kazandırdığı benlik özelliklerinin, birbirini etkilemesi akla yatkın görünmektedir. Burada aslolan mesele; karakter özelliklerinin uyumudur. Burçlar, birbiri ile ahenkli değildir, bahsedilen; burçların kişilere kazandırdığı karakter özelliklerinin birbirine uyumudur. Örneğin; sakin karakterli bir insan, aceleci yapıdaki bir insanlar, basit basit güzel zaman geçiremez, karşısındakinin genel hali sebebiyle yorulup, sıkıntıya düşebilir.

Mesela; genel hatlarıyla hayata bakışı gerilmiş olan bir adam, yaşam görüşü oldukca huzurlu ve beraberce basit samimi olabilen bir kadınla, oldukca ortak nokta bulamayabilir, ilişki başlasa bile, uyumsuzluk sebebiyle, kısa ömürlü bir ilişki olarak kalabilir. Aynı biçimde; kimi vakit, gezmeyi ve eğlenmeyi oldukca seven bir hanım ile evde sakince zaman geçirmeyi oldukca seven bir adam beraber olur ve zaman içinde birbirlerine ahenk sağlar. Burçların, birbiri ile uyumundan kastedilen, kişilerin karakter uyumlarıdır. Karakterleri uyuşmayan insanların, birbirleri ile anlaşmadıkları doğruyu göz önüne alındığında; burç uyumu gerçektir denebilir.

Anahtar Kelimeler : Hakkında,yazılan;,kitaplara,,şarkılara,,türkülere,rağmen,,aşk,bir,türlü,tam,olarak,anlatım,edilemez.,Aşk,,iki,adamın,,birbirleri,için,yapamayacağı,hiç,bir,şeyin,ka..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar