Astrolojiye Göre Yaşamak - Hangi Burc Nerede Yaşamalı?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 25.02.2021 tarih ve 22:06 saatinde Astroloji kategorisine yazıldı. Astrolojiye Göre Yaşamak - Hangi Burc Nerede Yaşamalı?

makale içerik

Astrolojiye Göre Yaşamak - Hangi Burc Nerede Yaşamalı?
Kısa Linki Kopyala

Çok eski senelerden beri mevcud astroloji, tamamen ilmi verilere dayanarak tahminler oluşturmaktır. Ay ve gezegenlerin hareketlerine bakılırsa paraleller çizilerek tahminler yapılabilmektedir. Astrolojinin en mühim unsuru zodyaktır. Zodyak ‘’burçlar çemberi’’ demektir ve 12 burçtan oluşur. Astrolojide her ne kadar burçlar takip edilse de aslolan belirleyici olan yükselen burçtur. Genel burçların karakterleri hakkındaki yorum yapılırken yükselen burç kesinlikle dikkate alınmaktadır. Yükselen burçun bilinebilmesi için doğum günü ve saati takip edilmektedir.

Astroloji bir fal değildir, din değildir, birtakım toplumlarda günah olduğu yolunda söylentiler bulunmaktadır. Bilimsel verilere bakılırsa tahmin yürüten astroloji, falcılık şeklinde değerlendirilemez. Genel burçların özellikleri; senelik tahminler, aylık ve günlük tahminler bulunmaktadır. Astroloji ile asla ilgisi olmayan insanoğlu bile genel burç özelliklerini anımsar ve bir çok insanda genel burç özelliklerini yansıtır. Bazı burçlar duygusal, birtakım burçlar önsezili, birtakım burçlar ise değişkendir.

GENEL BURÇ ÖZELLİKLERİ

Doğum yılı, günü ve saati dikkate alınarak belirlenen burçların genel özellikleri bulunmaktadır. 12 burcun her biri ayrı karaktere sahiptir. Yükseleni hesaba katmazsak; balıklar duygusal, koç hareketli, ikizler değişken, aslan toplumsal vb. bunun şeklinde özellikleri vardır. Fakat burada aslolan belirleyici olan, doğum günü ve saati hesaba katılarak çıkartılan yükselen burçtur. Burç ve yükselen burç dikkate alınarak genel bir karakter tahlili yapılarak, her ferdin iyi mi yaşamak istediğini, nerede sevinçli olacağını tahmin etmek zor değildir. Son yıllarda büyük şirketlerde yeni atılımları için astrolojiden yararlanmakta ve müspet sonuçlar almaktadır.

HANGİ BURÇ NEREDE YAŞAMALI

Koç Burcu Hareketli ömür seçimi ve spordan hoşlanan koç burcu, sıcak ve nemsiz yerlerde kolaylıkla yaşayabilmektedir.

Boğa Burcu Değişiklikten fazla hoşlanmayan boğa burcu, basit basit ömür tarzını değiştirmez. Yapılan zorunlu değişimler de boğaları oldukca memnun etmeyecektir. Bol yeşillik ve sakin ortamlar boğalar için müsait ömür alanlarıdır.

İkizler Burcu Çabuk sıkılan ve hareketten hoşlanan ikizler burcu, komplike kent yaşantısına kolayca ahenk sağlar. İstanbul şeklinde her dakika hareketli şehirlerde yaşamak, ikizler burcunu oldukca sevinçli edecektir.

Yengeç Burcu Geleneklerine bağlı yaşamayı seven, değişiklikten oldukca hoşlanmayan yengeç burcu; basit basit kent değiştirmez. Gerekli durumlarda ise inançlarına bağlı ve muhafazakar bölgelerde sevinçli olacaklardır.

Aslan Burcu Aslan burcu konforu yaşamayı ve parayı sever. Daha oldukca para kazanma imkanı olan, huzurlu ve lüks arasında yaşayabilecekleri her ortama kolaylıkla ahenk sağlayacaklardır. Bol gezgin çeken, zamanı ve organik güzellikleri olan Antalya şeklinde şehirlerde, lüks arasında yaşamak tam da aslan burcuna bakılırsa bir tercihtir.

Başak Burcu Başak burcu her ne kadar doğduğu yerden uzak yaşamayı tercih etse de aile yaşantısının mühim olduğu bölgelerde daha mutludur. Karışık bir ömür seçimi, başak burcuna bakılırsa değildir.

Terazi Burcu Birlikte yaşayıp anlaşabilecekleri insanların yoğun olduğu kentler, terazi burcu için idealdir. Terazi burcu da lüksü sever, büyük ve bolca kazançlı kentler terazi burcuna göredir.

Akrep Burcu Önsezileri güçlü olan akrep burcu, her şehre kolayca ayak uyduracaktır. İnsanları basit tanır ve gerektiğinde her türlü mücadeleyi çekinmeden verir. Türkiye’deki her şehirde rahatlıkla yaşayabilmektedir.

Yay Burcu Özgür yaşamayı seven yay burcu, deniz kenarındaki minik ve bolca keyifli şehirlerde ve yurt haricinde yaşamayı tercih edecektir.

Oğlak Burcu Tehlikeli sporlar ve entresan deneyimler yaşamayı seven oğlak burcu, bolca serüven yaşayabileceği, tabiat sporlarının bolca olduğu deniz kenarındaki bölgelerde fazlaca sevinçli olacaktır.

Kova Burcu Araştırmayı ve bilimi seven kovalar, farklı kültüre haiz bölgelerde kolayca yaşayabilmektedir. Yeter ki onların araştıracağı bolca araç-gereç olsun.

Balık Burcu Kalabalık şehirlerde yaşamayı sevmeyen balık burçları, deniz kenarı ve insanların iç içe olduğu minik dinlence köylerinde kolaylıkla yaşayabilmektedir.

Anahtar Kelimeler : Çok,eski,senelerden,beri,mevcud,astroloji,,tamamen,ilmi,verilere,dayanarak,tahminler,oluşturmaktır.,Ay,ve,gezegenlerin,hareketlerine,bakılırsa,paraleller,çizilerek,tahminler,yapılabil..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar