Burçların Özel Taşları Nelerdir ?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 26.02.2021 tarih ve 01:08 saatinde Astroloji kategorisine yazıldı. Burçların Özel Taşları Nelerdir ?

makale içerik

Burçların Özel Taşları Nelerdir ?
Kısa Linki Kopyala

Hayatınızı burcunuza nazaran yaşamayı tercih ediyor ve organik taşların verdiği enerjiye inanıyor olabilirsiniz. Bu organik taşların harbiden enerji anlamında insan psikolojisinde tesiri olduğu söyleniyor ve birçok şahıs de bunu kabul ediyor. Enerji vermesi, kötülükleri uzak tutması, ruhen dinlendirmesi şeklinde tesirleri olduğu kabul edilen organik taşlar, burcunuza nazaran de değişim gösteriyor.

Bu yazımızla beraber sizlere burcunuza ilişkin hususi taşlar hakkındaki bilgiler vermek istiyoruz:

KOÇ BURCU VE ÖZEL TAŞLARI

Elmas, safir, hemarit, granat, ametist taşları, koç burcunun burç taşları olarak bilinmektedir. Ritim taşları olarak, sardolks, lapla, agat ve jasper taşları; tılsım taşı olarak da heliotrop taşı bilinmektedir. Koç burcunun horoskop taşı ise ateş opal ve kırmızı opaldir. Burca enerji veren taşlar safir ve opaldir. Koç burcunun elementi ateştir ve gezegeni Mars’tır. Mars gezegeni güç ve enerjinin simgesi olan gezegendir. Burcun renkleri de ateş renklerinden gelen sarı, turuncu ve kırmızıdır.

BOĞA BURCU VE ÖZEL TAŞLARI

Elementi toprak olan boğa burcunun, gezegeni Venüs’tür. Bilindiği şeklinde Venüs gezegeni, aşkın, ahengin ve uyumun simgesidir. Boğa burcunun burç taşları, aventurin, matakin, pembe kuvars, yeşim ve zümrüt taşlarıdır. Ritim taşları ise turkuvaz, agat ve moss agattır. Burcun tılsım taşları, azurit, malakit ve agattır. Boğa burcunun horoskop taşı krizokrol taşı; enerji taşları ise turmalin ve opaldir. Boğa burcunun renkleri ise aleni mavi, pembe, yeşil ve kahverengidir.

İKİZLER BURCU VE ÖZEL TAŞLARI

Horoskop taşı ve tılsım taşı Moss Agat olan İkizler burcunun burç taşları, inci, kehribar, sitrin, akuamarin, kuvars, opal taşlarıdır. Ritim taşları turmalin, agat, granit ve beril; enerji taşı aleksandrit ve mavi topaz taşlarıdır. Hava elementi olan İkizler burcunun gezegeni mantığın simgesi olan Merkür’dür. Renkleri ise sarı, mavi ve gridir.

YENGEÇ BURCU VE ÖZEL TAŞLARI

Yakut, beyaz mercan, labradorit, opal ve turmalin burç taşlarıdır. Ritim taşları ise tatlı su incisi, moss agat ve aventurindir. Tılsım taşları pembe kuvars, ametist, incidir. Horoskop taşı ise kerneoldür. Enerji taşları topaz, zümrüt ve kalsedon taşlarıdır. Gezegeni anneliğin ve kuvvetli hislerin simgesi olan aydır. Elementi sudur ve renkleri siyah, mavi ve mordur.

ASLAN BURCU VE ÖZEL TAŞLARI

Aslan burcunun burç taşları, peridot, granat, kehribar, kaplan gözü, stirin ve jasper taşlarıdır. Ritim taşları tatlı su incisi, moss agat ve aventurindir. Tıslın taşları pembe kuvars, ametist ve incidir. Horoskop taşı kerneoldur ve enerji taşları topaz, zümrüt, kalsedon taşlarıdır. Elementi ateştir ve gezegeni güneştir. Renkleri altın rengi, sarı ve turuncudur.

BAŞAK BURCU VE ÖZEL TAŞLARI

Burç taşları, safir, karneol, kaplan gözü, stirin ve jasper taşlarıdır. Ritim taşları heliotrop, ametist, akamarin taşlarıdır. Tılsım taşları ise kaplan gözü, granat ve opaldir. Horoskop taşı ametist olan başak burcunun enerji taşları, mavi topaz, kalsedon ve safirdir. Toprak elementinde olan başak burcunun gezegeni Merkür’dür ve renkleri mavi, gri ve kahverengidir.

TERAZİ BURCU VE ÖZEL TAŞLARI

Aşkın, güzelliğin ve uyumun simgesi olan Venüs gezegeninin tesirinde olan Terazi burcunun burç taşları, opal, tatlı su incisi, kırmızı mercan ve akuamarindir. Ritim taşları ise yeşim, rodonit, malakit ve kuvarstır. Tılsım taşları kalsedon ve yeşim taşıdır. Horoskop taşı jasper olan Terazi burcunun enerji taşları, zümrüt ve beril taşlarıdır. Elementi hava olan Terazilerin renkleri pembe, yeşil ve aleni mavidir.

AKREP BURCU VE ÖZEL TAŞLARI

Hematit, granat, onix, agat, ametist ve sarı yakut burç taşlarıdır. Dumanlı kuvars, stirin ve agat ritim taşlarıdır. Tılsım taşı ametist, horoskop taşı malakit taşıdır. Enerji taşları jasper, beril ve akuamarindir. Elementi su olan akrep burcunun gezegeni Pluton’dür. Renkleri ise kırmızı, kahverengi, aleni mavidir.

YAY BURCU VE ÖZEL TAŞLARI

Burç taşları, ametist, kalsedon, granat, moss, agat, turkuazdır. Ritim taşları oniks, sitrin; Tılsım taşları kehribar, mavi topaz taşlarıdır. Horoskop taşı opsidisyen taşıdır. Enerji taşları star safir ve zümrüttür. Ateş elementinde bulunan yay burcunun gezegeni Jüpiter’dir. Renkleri ise mor, siyah ve mavidir.

OĞLAK BURCU VE ÖZEL TAŞLARI

Oğlak burcunun burç taşları, ametist, kalsedon, granat, moss ve lal taşıdır. Ritim taşları ise oniks ve sitrindir. Tılsım taşları kehribar, mavi topaz; horoskop taşı opsidisyen taşıdır. Enerji taşları star safir ve zümrüttür. Toprak elementi olan oğlak burcunun gezegeni Satürn’dür. Renkleri ise mavi, mor ve siyahtır.

KOVA BURCU VE ÖZEL TAŞLARI

Turkuaz, lapis, akuamarin ve ametist burç taşlarıdır. Ritim taşı, siyah opal, hematit ve karneoldür. Tılsım taşları aventurin, yeşim, oniks taşlarıdır. Horoskop taşı azurittir ve enerji taşları ametist, safir taşlarıdır. Elementi havadır ve Uranüs ile Satürn gezegenlerinin etkisindedir. Renkleri koyu mavi, mor ve siyahtır.

BALIK BURCU VE ÖZEL TAŞLARI

Akuamarin, turkuaz, inci, mercan burç taşlarıdır. Ritim taşları zümrüt, turkuaz, dumanlı kuvarstır. Tılsım taşları krizopras ve mavi agattır. Horoskop taşı ise turkuazdır. Enerji taşları rodonit ve malakit taşlarıdır. Elementi su olan balık burcunun gezegenleri, Neptün ve Jüpiter gezegenleridir. Renkleri ise yeşil, mor ve mavidir.

Anahtar Kelimeler : Hayatınızı,burcunuza,nazaran,yaşamayı,tercih,ediyor,ve,organik,taşların,verdiği,enerjiye,inanıyor,olabilirsiniz.,Bu,organik,taşların,harbiden,enerji,anlamında,insan,psikolojisinde,tesiri,olduğu,s&o..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar