İyi bir sisteme sahip bilgisayar alacak paranız yoksa tam size göre olan 6 bulut oyun platformu

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 22.12.2019 tarih ve 00:36 saatinde Bilgisayar kategorisine yazıldı. İyi bir sisteme sahip bilgisayar alacak paranız yoksa tam size göre olan 6 bulut oyun platformu

makale içerik

İyi bir sisteme sahip bilgisayar alacak paranız yoksa tam size göre olan 6 bulut oyun platformu
Kısa Linki Kopyala

2019'da, en zayıf donanımda bile herhangi bir yeni oyun mevcut. Hayır, bu daha önce göründüğü halde bir mucize değil

Tüm "hata", üst düzey bir PC veya konsol olmadan bile tam olarak oynamanıza izin veren bulut oyunları ve hizmetleridir. Böyle en iyi çözümleri tek bir yerde topladık ve özellikleri, fiyatları ve nüansları hakkında konuştuk.

 

Playstation Now

2014 yılında piyasaya sürülen PlayStation Now, neredeyse dünyanın en eski ve en popüler bulut oyun hizmetidir. PlayStation Now ile oyuncular bulutta oynuyor, sadece Sony Playstation konsol ailesinde değil (PS3, PS4, PS Vita), hatta PC'de bile. İkinci durumda, Windows 8.1 veya "on", Intel Core i3 veya AMD A10 ve daha üstü sürümlere ve en az 2 GB RAM'e ihtiyacınız var. Tescilli Dualshock 4'te oynamak daha iyi.

Servis veritabanında sekiz yüzden fazla oyun var ve rahat oyun oynamak için en az 20 Mbps'lik bir İnternet hızı gerekiyor. Bir aylık abonelik ücreti 9,99 $. Hemen üç ay veya altı ay alırsanız, daha ucuz olacaktır.

 

Geforce Now

Nvidia tarafından 2016 yılında başlatılan Geforce Now, aynı zamanda dünyanın en popüler bulut oyun hizmetlerinden biri haline geldi. Başlangıçta Nvidia Shield tarafından keskinleştirildi, daha sonra hem Windows hem de macOS için PC oyuncuları için kullanılabilir hale geldi. Aynı zamanda Geforce Now beta olarak çalışır ve yalnızca onaylı bir uygulamadan sonra test edilebilir. Ama ücretsiz.

Geforce Now'ı kullanarak, kataloğunuzdan Steam, Uplay veya Battle.net'te oyunlar oynayabilirsiniz. Yayın kalitesi aynı - Saniyede 60 kare hızında Full HD. Gereken en düşük İnternet hızı 10 Mbps'dir. Ancak bu durumda kesinlikle gecikmeler olacaktır, bu yüzden minimum 20-30 Mbit / s bekleyin.

 

Vortex

Vortex oyun hizmeti sadece bir bilgisayarla değil, aynı zamanda Google Chrome tarayıcısında ve akıllı TV, akıllı telefon (Android ve iOS) veya dizüstü bilgisayarla oynamanıza izin verir.

Yerel katalogda 173 oyun var ve gerekli bağlantı hızı 20 Mbps'den düşük değil. Aylık abonelik 9,99 dolardan başlıyor. Bu para için katalogdan sadece 92 oyun ve 30 gün boyunca 20 saat oyun veriyorlar. Daha fazlasını isterseniz, daha yüksek bir fiyat alın. HD kalitesi tamamen mevcut, ancak yakında Full HD eklemeyi vaat ediyorlar.

 

Playkey

Playkey, 2014 yılında başlatılan popüler ve eski bir oyun bulutu hizmetidir. Katalogda 250'den fazla öğe var, Playkey sunucusu aracılığıyla Steam, Origin ve Epic Store platformlarından kendi oyunlarınızı başlatma desteği de var.

Playkey, 10 Mbps hızında bile oynayabileceğinizi vurgular. Doğru, bu durumda 30 FPS ve HD çözünürlük olacaktır. Saniyede 60 kare hızında Full HD için en az 20 Mbps gerekir.

Ücretler farklıdır ve aylık saat sayısına bağlıdır: ortalama olarak, bir saat 1 ABD dolarıdır, ancak ne kadar çok olursa, sundukları daha iyi indirim. Kayıt olduğunuzda birkaç saat ücretsiz verin.

 

Shadow

Geniş bir oyun tabanı ve saniyede 60 kare hızında tam 4K oyun sunan bir başka popüler yabancı bulut hizmeti. Bunları bir PC'den (Windows ve macOS), dizüstü bilgisayardan, tabletten veya akıllı telefondan (Android ve iOS) çalıştırabilirsiniz.

Rahat oyun için en az 15 Mbps gerekir, ancak bu elbette 4K için değildir. En iyi resim ve çözünürlükle oynamak için 30 ila 100 Mbps'ye ihtiyacınız var.

 

Google stadia

Google Stadia, listemizdeki en yeni platformlar arası bulut oyun hizmetidir. Yeni Google'a katılmak için 129 $ karşılığında özel bir gamepad ve medya oynatıcı satın almanız gerekiyor. Kit üç aylık bir abonelikle birlikte gelir, ayrıca 10 dolar.

Hizmetin başında 22 oyun var (Assassin's Creed Odyssey, Metro Exodus, Mortal Kombat 11, RAGE 2). Ancak, kullanıcı oyunu ayrı olarak satın alsa bile çoğu aktif bir abonelikle başlatılabilir.

Google, 60 kare / saniyede 4K oyun oynama sözü verdi, ancak sürümden sonra kullanıcılar grafik düşüşlerinden ve kontrolde çok fazla gecikmeden şikayet ediyorlar, bu da Google Stadia sinirlerini oynamayı zorlaştırıyor.

Uzmanlar ve gazeteciler Google Stadia'yı geleceğin oyun platformu olarak adlandırıyor, ancak şimdi projenin düzeltilmesi gereken birçok teknik sorunu var. Şimdiye kadar, hizmet sınırlı sayıda ülkede mevcut, bu yüzden Ukrayna'da yayınlanmadan önce, içerik oluşturucuların bir çözüm bulacağını ve gecikmeleri kaldıracağını umuyoruz.

Anahtar Kelimeler : 2019'da,,en,zayıf,donanımda,bile,herhangi,bir,yeni,oyun,mevcut.,Hayır,,bu,daha,önce,göründüğü,halde,bir,mucize,değil

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar