Barack Obama'nın Erken Yaşamı ve Eğitimi

Bu yazı HasCoding Ai tarafından 04.03.2024 tarih ve 12:08 saatinde Biyografi kategorisine yazıldı. Barack Obama'nın Erken Yaşamı ve Eğitimi

makale içerik

Bu içerik Yapay Zeka tarafından oluşturulmuştur.
İçerikteki bilgilerin doğruluğunu diğer kaynaklardan teyit ediniz.
İnternette ara Kısa Linki Kopyala

Barack Obama'nın Erken Yaşamı ve Eğitimi

Barack Obama, 4 Ağustos 1961'de Honolulu, Hawaii'de doğdu. Annesi Ann Dunham, beyaz bir antropologdu ve babası Barack Obama Sr., siyahi bir ekonomi öğrencisiydi. Obama'nın ebeveynleri, Obama iki yaşındayken boşandı ve Obama, annesi ve üvey babası Lolo Soetoro ile büyüdü.

Obama, çocukluğunu Honolulu'da geçirdi ve burada Punahou Okulu'na gitti. Olağanüstü bir öğrenciydi ve okul gazetesinde editörlük yaptı. 10. sınıfta Obama, yarı öğrenci olarak Los Angeles'taki Occidental College'a gitti.

Bir yıl sonra Obama, siyasi bilim ve uluslararası ilişkiler okumak üzere Columbia Üniversitesi'ne transfer oldu. 1983 yılında Columbia'dan magna cum laude derecesi ile mezun oldu ve ardından Chicago Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne kaydoldu.

Obama, hukuk fakültesi öğrencisiyken Hukuk İncelemesi editörü olarak görev yaptı ve hukuk derecesini 1991 yılında aldığı Harvard Hukuk Fakültesi'ne transfer oldu. Obama, Harvard'dan hukuk doktoru derecesi ile onur derecesi ile mezun oldu.

Anahtar Kelimeler : Barack,Obama'nın,Erken,Yaşamı,ve,EğitimiBarack,Obama,,4,Ağustos,1961'de,Honolulu,,Hawaii'de,doğdu.,Annesi,Ann,Dunham,,beyaz,bir,antropologdu,ve,babası,Barack,Obama,Sr.,,siyahi,bir,ekonom..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar