Ailemizde ve okulumuzda gözlemlediğimiz fedakarlıklara örnekler verelim.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 23.07.2020 tarih ve 01:10 saatinde Biyoloji kategorisine yazıldı. Ailemizde ve okulumuzda gözlemlediğimiz fedakarlıklara örnekler verelim.

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

İnsan türü de beraber yaşayan canlılardandır. Ailenizde ve okulunuzda gözlemlediğiniz fedakârlıklara örnekler verebilir misiniz?

İnsanlar birçok canlı ile beraber ömür sürmektedir. Canlıların bu denli büyük bir sistemde seviye içinde yaşaması için yapılması ihtiyaç duyulan birçok kaide bulunur. Bu kuralların kimisi yazılıdır kimisi ise yazılı değildir. Bazı haklar kanunlar tarafınca da korunmaktadır. Bu canlı sistemin içinde en gelişmiş yapılar insanlardır. İnsanların birçok vazife ve işlevi vardır. Diğer bütün canlılardan daha üstündür. Bunu elde eden mekanizma ise beyindir. Düşünsel aktiviteler ve konferans şeklinde fazlaca değişik beceriler bulunmaktadır. İnsanların birbiri ile de bir seviye içinde bulunması gerekir. Bu durumda kişilerin de aynı biçimde birbirleri ile bir ahenk içinde olduğu görülecektir.

Fedakarlık mevzusunda ise insanların birbiri için yaptığı karşılıksız yardımlar olarak görülebilmektedir. İnsanların birbiri ile yaptığı bu diyaloglar insan ilişkilerini de mühim derecede etkilemektedir. Bir arkadaşınızın ödevin yardım etmek, yediğiniz bir yemeği yanınızdaki şahıs ile paylaşmak şeklinde birçok şey iyilik anlamına gelen müspet hareketlerdir. Günümüzde bunların sayısı ve çeşidi yaşanılan duruma nazaran değişkenlik gösterse de insanoğlu üstüne yararlı ve müspet davranışların tümü fedakarlık olarak isimlendirilmektedir. İnsanlar sizden yardım istediğinde onlara elinizden geldiğince destek olmanız da bunun en güzel örneğini oluşturur. İletişi çok mühim bir olgudur. Bu vaziyet hem kendinizi bununla birlikte çevrenizi müspet yönde etkileyerek güzel bir inkişaf örneği anlamına gelmektedir. Bu yüzden etrafınızdaki kişiler adına fedakarlık yapmaktan çekinmeyin.

Anahtar Kelimeler : İnsan,türü,deberaberyaşayan,canlılardandır.,Ailenizde,ve,okulunuzda,gözlemlediğiniz,fedakârlıklara,örnekler,verebilir,misiniz? İnsanlar,bir&cced..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar