Ani tehlike durumlarında yaşanabilen idrar kaçırma vakasının otonom sinir sistemi ile bağlantısını araştıralım.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 22.07.2020 tarih ve 01:00 saatinde Biyoloji kategorisine yazıldı. Ani tehlike durumlarında yaşanabilen idrar kaçırma vakasının otonom sinir sistemi ile bağlantısını araştıralım.

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Sağlıklı bir insanda düz kaslar gayri ihtiyari çalışmaktadır. Kişi kendi isteği ile müdahale edemez sadece sıradışı bir biçimde emek verme da göstermez. Çalışmanın düzenlenmesi ve sıhhatli bir gövde için duygu durumu da çok önemlidir. Sağlığın korunmasında ruhsal faktörler çok büyük bir ehemmiyet taşımaktadır.Ani bir durumlar baş etmeniz gerektiğinde vücutta düzgüsel olmayan tepkiler verebilmektedir. Beyin kendini korumaya alarak değişik etkinliklerin görülmesine niçin olur. Beynin bu etkinliği kendisini ve yaşamsal organları korumak için gerçekleşir. Ani bir vakayla karşılaştığınızda vehamet durumu beyine giden yoğun sinyale maruz kalır. Bu durumda beyin, damarların ve kasların ansızın kasılıp gevşemesine sebep olur. Gevşeme niteliğinde da mesane de bulunan içerik otonom sinir sisteminin kontrolünü kaybetmesine niçin olmaktadır. Ancak otonom sistemin değişikliği, kalıcı olduğu durumlarda olabilmektedir ki bu durumlar nüzul olarak adlandırılır.

Anahtar Kelimeler : Sağlıklı,bir,insanda,düz,kaslargayri,ihtiyariçalışmaktadır.,Kişi,kendi,isteği,ile,müdahale,edemezsadecesıradışıbirbiçimdeemek,verme..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar