Bahçenizde yetiştirdiğiniz bir bitkinin topraktan ehil gıda alıp almadığını idrak etmek için neler yaparsınız?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 20.07.2020 tarih ve 02:42 saatinde Biyoloji kategorisine yazıldı. Bahçenizde yetiştirdiğiniz bir bitkinin topraktan ehil gıda alıp almadığını idrak etmek için neler yaparsınız?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Bahçe bitkileri veya çevremizde gördüğümüz bütün canlı bitkiler toprakta canlılıklarını devam ettirmektedir. Bitkilerin bu toprağa bağlı durumları, ehil derecede gıda ve elementlerini alması için lüzumlu bir durumdur. Aksi bir vaziyet laf mevzusu olduğunda topraksız yetişen bitkilerde ehil gıda ögesi bulunmamaktadır. Herhangi bir nedenle bitkide o canlı yeşil rengin görülmemesi niteliğinde birçok etkili düşünülmelidir. Bu yüzden aslına bakarsak bizlere bitkiler belli başlı sorunlarını renk değişiklikleri ile veya uç kısımlarını değiştirerek vermektedir. Bitkilerdeki bu durumların kaynakları ise değişik olabilmektedir.Bahçenizde yetiştirdiğiniz bitkilerde de dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan birkaç nokta vardır. Bazı bitkiler suyu sever sadece birtakım bitkiler suyu oldukça fazla sevmemektedir. Öncelikle beslediğiniz bitkinin gereksinim duyan su miktarını bilmeniz gerekmektedir. Eğer bitkiyi hergün suluyorsanız ve bitkide sulamaya bağlı kurumaların meydana geldiği görüyorsanız bu bitkinin suyu sevmediğini anlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra birtakım bitkiler bulundukları yeri sevmezler. Karanlık ortam seven bitkiler veya gün ışığı ışığa gereksinim duyan bitkiler de bu ayrımı oldukça belirgin bir halde yapmaktadır. Bu yüzden bakımını sürdürdüğünüz bitkinin neye ihtiyacının bulunduğunu bilmeniz bu hususta bir ehemmiyet arz eder. Örnek olarak kaktüs bitkisi, suyu oldukca sevmez. Zaten içinde bolca oranda su barındırır. Bu su hacmi azaldığında su talep eder ki bu da minimum 2-3 günde bir sulama ile sağlanabilmektedir.

Anahtar Kelimeler : Bahçe,bitkileriveyaçevremizde,gördüğümüzbütüncanlı,bitkiler,toprakta,canlılıklarını,devam,ettirmektedir.,Bitkilerin,bu,toprağa,ba..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar