Besin, su şeklinde hayati kaynakları bilgili kullanmanın önemini vurgulayan slogan, poster şeklinde materyal hazırlayalım.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 23.07.2020 tarih ve 01:13 saatinde Biyoloji kategorisine yazıldı. Besin, su şeklinde hayati kaynakları bilgili kullanmanın önemini vurgulayan slogan, poster şeklinde materyal hazırlayalım.

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Canlı organizmaların her daim eğer olmazsa olmaz süreçleri bulunur. Bu süreçlerin yerli yerinde devam etmesi niteliğinde sıhhatli insanoğlu sıhhatli sistemler ortaya çıkar. Besinler, insanların yahut öteki canlıların karnını doyurmak, enerji elde etmek, hayatın bir zorunluluğu olmaktadır. Bu mecbur süreçte beslenmeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Sağlıklı bir canlı karnı acıktığında devamlı olarak beslenir. İnsanlar bu şekildedir sadece hayvanlar besinlerini genel hatlarıyla bir öteki canlıyı avlayarak elde etmektedir. Sadece et ile değil ot ile beslenen canlılarda bulunur. Bunlarda konum ise bitkilerden beslenme gibi gerçekleşir. Bitkiler bu sürecin başlangıcıdır. Bitkiler hareket edemezler kısaca etken bir biçimde bir yerden başka yere geçemezler. Bu yüzden besinlerini enerjinin çevrimi ile elde ederler. Enerji devamlı olarak dönüşüm halindedir. Bitkilerdeki en belirgin örneklerini görmekteyiz.

Su ise hayatın eğer olmazsa olmazıdır. Tüm sistemler bu durumun farkındadır. Sistemlere bakıldığında canlılığın p i sudan oluşmaktadır. Bu süreçte canlıların en malum yönleri de ortaya konulmaktadır. Su olmadan bir hayatın olması olası değildir. Suya olan gereksinim canlılık arttıkça devam ederek artış gösterir. Canlıların bu sistemde suyu lüzumsuz yere kullanmaması da önemlidir. Nüfusun artması daha çok canlının su kullanmasına niçin olacaktır. Bu durumdan ötürü bizlere verilen bu kaynaklar tertipli ve dengeli bir biçimde kullanılmalıdır. Dengenin değişmesi niteliğinde dünya üstünde suyun eksilmesi yahut gıda kaynaklarına ulaşamama şeklinde durumlar gözlenir. Sağlıklı bir evrenin gereği, sıhhatli bir çevreden geçmektedir.

Anahtar Kelimeler : Canlı,organizmaların,her,daimeğer,olmazsaolmaz,süreçleri,bulunur.,Bu,süreçlerin,yerli,yerinde,devam,etmesiniteliğindesıhhatliinsanoğlusıh..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar