Bitkisel hayatta olduğu söylenen bir ferdin sinir sisteminin hangi kısımları tahrip olmuştur?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 20.07.2020 tarih ve 21:31 saatinde Biyoloji kategorisine yazıldı. Bitkisel hayatta olduğu söylenen bir ferdin sinir sisteminin hangi kısımları tahrip olmuştur?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Bitkisel yaşam, beynin işlevini kısmi olarak devreden çıkarmasıdır. Bu süreçte kalp devamlı olarak kasılırken beyin işlevi çok düşüktür. Beyinde olup biten bu durum, geçici olabileceği şeklinde kalıcı da gözlenmektedir. Geçici durumda beyin bitkisel yaşamdan menfaat ve şahıs düzgüsel dünyasına döner. Ancak kalıç bitkisel yaşam beyin dokusunda ciddi tahribat ve ölümle sonuçlanır. Beyinde olup biten değişiklikler ve beynin karmaşık yapısını algılamak çok zordur. Ani gelişen bir emboli, travma veya kırık şeklinde durumlarda beyin işlevini durdurabilmektedir. Bu durumda beynin işlevi de etkinliğine bağlı olarak değişir. Merkezi sinir sistemi kaybı gözlenir ve bu hasar derecesine bakılırsa nitelendirilir.Beyinde olup biten bu süreçte, hasarın ana deposu merkezi sinir sistemidir. İskelet kaslarını da içerisine alan geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu faaliyet otonom sinir sisteminde harabiyete sebep olduğu takdirde bireyin sağlığı da negatif etkilenerek neticelenmesi ölüm olacaktır. Ölüm olaylarında çoğunlukla ani gelişen süreçler olduğu bilinse de yaşa bağlı olarak da bitkisel hayata girilmesi gözlenir.

Anahtar Kelimeler : Bitkiselyaşam,,beynin,işlevini,kısmi,olarak,devreden,çıkarmasıdır.,Bu,süreçte,kalpdevamlıolarak,kasılırken,beyin,işleviçokdüşükt&uu..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar