Biyoteknoloji ve genetik mühendisliğinin uygulamalarından insan yaşamı açısından şu an için müspet olan durumlar ileriki zamanlarda iyi mi bir tehdit oluşturur?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 25.07.2020 tarih ve 00:21 saatinde Biyoloji kategorisine yazıldı. Biyoteknoloji ve genetik mühendisliğinin uygulamalarından insan yaşamı açısından şu an için müspet olan durumlar ileriki zamanlarda iyi mi bir tehdit oluşturur?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Günümüzde devamlı olarak değişen teknoloji hayatımızı kolaylaştırmayı hedeflemektedir. Ancak bu süreçlerin her birinde inkişaf değişkenlik göstermektedir. Genetik durumların bu denli suni olarak ilerletilmesi ve genetik mühendisliğin artmış olması da birçok hastalığın ve problemin ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Bakıldığında yakın devre süresince bu halde müspet yanları da gözlenecektir. Genetik mühendisliği genetik anlamda gelişen teknolojiye ahenk sağlamakta ve uyumun neticesinde yaşamın ilerleyen süreçlerini de test edebilme gücü göstermektedir. Birçok duruma geçmişte müdahale edemezken şu an rahatlıkla değişim yapabilmekteyiz.Hastalıkların teşhisi ve tanınması, bu sürecin tedavisi benzer biçimde durumlar genetik mühendisliği alanında meydana getirilen ve biyoteknolojik olarak bizlerin yararına meydana gelen uygulamalardır. Genetik anlamda bir düzelme sağlanması için de kişilerin devamlı olarak bu gelişmeleri takip etmesi önemlidir. Genetik mühendisliğinin en büyük dezavantajlarından biri ilerleyen süreçlerde, insanların önünü alamayacak kadar genetik popülasyonunun artmasıdır. Yapay olarak döllenme ve canlılığın devamlılığı her ne kadar şu an istense de ilerleyen süreçlerde başımıza gelecek olan konum bu insan popülasyonun kontrolsüz artması olacaktır. Kontrolsüz geçindiren bu periyodu n cevabında açlık kıtlık olarak malum durumların ortaya çıkması da olası olacaktır. Artan insan popülasyonu şundan dolayı hızla devam edecektir. Yapay olarak meydana gelen bu konum önü alınmaz bir çıkmaza gidecektir.

Anahtar Kelimeler : Günümüzdedevamlıolarak,değişen,teknoloji,hayatımızı,kolaylaştırmayı,hedeflemektedir.,Ancak,bu,süreçlerin,her,birindeinkişafdeğişkenlik,göster..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar