Fotosentetik canlıların aniden yok bulunduğunu düşününüz.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 20.07.2020 tarih ve 02:56 saatinde Biyoloji kategorisine yazıldı. Fotosentetik canlıların aniden yok bulunduğunu düşününüz.

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Canlılar alemi fazlaca büyüktür. Bu alemde minik olarak yayınlanan bir cinsin bile kaybı alemde büyük kayıplara sebep olmaktadır. Çünkü bir beslenme zinciri mevcuttur. Bu zinciri takiben hayvanların ve insanların beslenmesi, ekosistemin dengesi şeklinde durumlar da göz önünde bulundurulmalıdır. Basit şeklinde gözüken bir kurbağanın eksikliği çevremizde böcek istilasının bulunmasına niçin olmaktadır. Bu kurbağalar ile beslenen yılanların da eksikliğine sebep olmaktadır. Sürekli olarak birbiri ile bağlantılı olan bu sistemde dengenin korunması elzemdir.Fotosentez ise soluk almamızı elde eden en büyük ve en karmaşık olaylardan biridir. Fotosentetik canlıların ortama sağladıkları faydalar da ekosistem için fazlaca büyük ehemmiyet taşır. Fotosentezin gerçekleşmemesi niteliğinde soluk alışımız olası olmamaktadır. Yeşil yapraklı bitkiler ve bitkisel alglerin hayatların sonlanması anlamına gelmektedir. Bu durumda otçul beslenen neslin tükenmesine sebep olmaktadır. Ot ile beslenen hayvanların tükenmesi ilerleyen süreçlerde etçilleri ve insanları da etkilemektedir. Bundan ötürü fotosentez canlıları ekosistemin olmazsa olmaz bir parçasıdır.

Anahtar Kelimeler : Canlılar,alemifazlacabüyüktür.,Bu,alemdeminikolarakyayınlananbir,cinsin,bile,kaybı,alemde,büyük,kayıplara,sebep,olmaktadır.,Ç&uum..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar