Fotosentezin ışığa bağımlı reaksiyonlarının gerçekleşmemesi fotosentez dönemini iyi mi etkilerdi?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 20.07.2020 tarih ve 02:55 saatinde Biyoloji kategorisine yazıldı. Fotosentezin ışığa bağımlı reaksiyonlarının gerçekleşmemesi fotosentez dönemini iyi mi etkilerdi?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Fotosentez karmaşa bir süreçtir. Bu süreçteki her bir basamak bundan önceki reaksiyonu etkilemektedir. Fotosentezde olup biten bütün reaksiyonlar ışığa bağlı reaksiyonların gerçekleşmesi ile başlamaktadır. Işığa bağlı gerçekleşen bu süreç, ışığa bağlı reaksiyonun olmaması ile gerçekleşmez. Fotosenztez vakası direkt etkilenir. Fotosentezin olmaması ürün oluşmaması demektir ve gıda deposu da direk etkilenir.Fotosentezin karanlık reaksiyonu olarak malum bu süreç, gerçekleşmek için her ne kadar ışığa bağlı kalmasa da belli başlı fer gerektiren reaksiyonların devamı ile gerçekleşir. Reaksiyon süresinde olup biten ışığa bağımlı olan durumda laf mevzusu tepki gerçekleşmezse gıda üretimi de gerçekleşmez.

Anahtar Kelimeler : Fotosentezkarmaşabir,süreçtir.,Bu,süreçteki,her,bir,basamakbundan,öncekireaksiyonu,etkilemektedir.,Fotosentezdeolup,bitenbüt&uu..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar