Gebelik esnasında annenin sıhhatli olması neden önemlidir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 22.07.2020 tarih ve 01:08 saatinde Biyoloji kategorisine yazıldı. Gebelik esnasında annenin sıhhatli olması neden önemlidir?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Gebelik, yumurta ile spermin birleşmesine bağlı olarak ortaya gelen canlıdır. Gebelik sürecinde canlının muayyen bir inkişaf periyodu ilerleme kaydeder ve hemen sonra canlı dünyaya gelir. Canlıların meydana gelmesi için lüzumlu olan vakit her canlıda farklıdır. Kedilerin 60 gün iken insanların gebelik periyodu 9 ay 10 gündür. Bu gebelik döneminde zigot veya embriyo aşaması inkişaf için annenin bütün imkanlarını kullanmaktadır.

Bu imkanların ehil olmaması niteliğinde bebekte herhangi bir sorun olmazken anne de eksikliği belirgin bir halde ayrım edilir. Bu yüzden gebelik öncesi beslenme düzenlenmesi şarttır. Sağlıklı bir beslenme düzenine haiz olunması, ferdin o aşama sıhhatli bir gebelik periyodu geçirmesi anlamına gelir. Gebeliğin ilk aşamalarında fazlaca yorgun düşen vücut ayrıca takviye gıdalar ile toparlanması da mümkündür.

Gebelikte bebeğin en mühim gereksinimlerinden biri de kalsiyum magnezyum benzer biçimde makro elementlerdir. Bu beslenmenin düzenlenmesi, eksikliklerinin giderilmesini de sağlamak gerekmektedir. Aksi durumda, dişlerin erimesi ve kaybı, kemiklerin cam benzer biçimde olması benzer biçimde durumlar gebelikte en sık karşılaşılan süreçler olmaktadır.

Anahtar Kelimeler : Gebelik,,yumurta,ile,spermin,birleşmesine,bağlı,olarak,ortaya,gelen,canlıdır.,Gebelik,sürecinde,canlınınmuayyenbirinkişafperiyoduilerleme,kaydeder,vehemen,s..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar