İnsanların kendi sağlığını ilgilendiren vakaları evvelde tahmin edebilmesi olası müdür?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 21.07.2020 tarih ve 00:30 saatinde Biyoloji kategorisine yazıldı. İnsanların kendi sağlığını ilgilendiren vakaları evvelde tahmin edebilmesi olası müdür?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Günümüzde meteoroloji uzmanları havanın iyi mi olacağını yüksek miktarda doğru tahmin edebilmektedir. İnsanların da kendi sağlığını ilgilendiren vakaları bu biçimde evvelinde tahmin edebilmesi olası müdür?Hava durumu kestirmek meteoroloji uzmanlarının işleridir. Bu konum ile alakalı lüzumlu tahminler havanın hususi olarak test edilmesi ile gerçekleşmektedir. Uzmanlık isteyen bu alan ancak okumakla değil bununla beraber daha kalifiye bilgilerin oluşması için aletler gerekmektedir. Bu aletlerin uzman kişilerle bütünleşmesi cevabında hava tahminleri kati biçimde yapılmaktadır. Ancak birtakım durumlarda kişiler de bu tahminleri yapabilmektedir. Bunlardan en sık karşılaştığımız durumlar gece gökyüzünde görülen yıldızlar yardımıyla olmaktadır. Eğer gece net bir sema ve star görüyorsak bu star popülasyonun fazla olmasından ötürü ertesi gün havanın güneşli olabileceği tahmini yapılmaktadır.Sağlık açısından bakıldığından ise en sık karşılaşılan durumlardan biri de çoğu zaman yaşlılarda görülür. Ancak günümüzde bu konum azca da olsa ergenlerde de karşımıza çıkmaktadır. Romatizmal hastalıklarda bilhassa de eklem bölgelerde yaygın ağrılar görülmektedir. Sürekli olmasa da bu ağrılar kişileri devre devre rahatsız etmektedir. İşte bu dönemlerde havanın neminin arttığı da görülmektedir. Nem, romatizmal hastalıklar için rahatsız edici bir ortamdır. Bu yüzden de kişilerin bilhassa ağrılarının arttığı gözlenmiştir. Hatta hava neme doyduğunda yağış adım atar ve bu süreçten sonrasında ağrılarda belirgin bir biçimde azalma gözlenmektedir. Sadece iltihaplı hastalıklar yahut romatizmal hastalıklarda değil bununla beraber kalp hastalarında da rutubet ve ısı değişimlerine karşı duyarlılık görülmektedir. Baş ağrısı şeklinde sorun yaşayan kişilerde, migren ve sinüzit ataklarında da çoğunlukla hava durumları ile alakalı olduğu kanıtlanmıştır. Bu kişiler içinde bulunmuş olduğu şartlara ahenk sağlama mevzusunda da uyarlama sürecinden geçmektedir.

Anahtar Kelimeler : Günümüzde,meteoroloji,uzmanları,havanıniyi,miolacağını,yüksekmiktardadoğru,tahmin,edebilmektedir.,İnsanların,da,kendi,sağlığını,ilgilendirenvakalar..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar