Kemosentez reaksiyonlarının gerçekleşmemesi ilk ilkin bitkilere zarar verir.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 19.07.2020 tarih ve 01:30 saatinde Biyoloji kategorisine yazıldı. Kemosentez reaksiyonlarının gerçekleşmemesi ilk ilkin bitkilere zarar verir.

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Kemosentez, doğal olmayan maddelerden doğal maddelerin sentezlenmesi anlamına gelmektedir. Bunu elde eden birçok bakteri bulunmaktadır. Bu madde dönüşümlerinin olması oldukca önemlidir. Bakterilerin sağlamış olduğu bu kemosentetik yapılanma, bitkilerin bilhassa de toprağı oldukca etkilemektedir. Belirli bir sınırlı kemosentez reaksiyonunun oluşmaması da toprağa ehil doğal maddenin geçmemesi anlamına gelmektedir. Eğer toprakta ehil doğal madde bulunmazsa, bitkilerde bu biçimde doğal maddeleri topraktan alamaz.Topraktan almadığı bu doğal maddelerin eksikliğini yaşamaktadır. Bu yüzden de bitkilerde değişik tiplerde görüntülerin oluştuğu bilinmektedir. Örneğin, yapraklarda sararma, delik görüntüsü, yaprak uçlarının kıvrılması ve kırılıp dökülmesi şeklinde birçok sebep bitkide kemosentezin gerçekleşmesinde bir sorun bulunduğunu göstermektedir. Bundan ötürü da doğada ki bütün madde döngüleri önemlidir. Bu döngülerin aşamalarında herhangi bir sorun yaşanması durumunda, sistem dengesinde de bozulmalar gözlenmektedir.

Anahtar Kelimeler : Kemosentez,doğal,olmayanmaddelerdendoğalmaddelerin,sentezlenmesi,anlamına,gelmektedir.,Bunuelde,edenbirçok,bakteri,bulunmaktadır.,Bu,madde,dönüş..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar