Kozmetik mamüllerin terlemeyi iyi mi önlediğini, bunların sağlığımıza ne benzer biçimde zararlarının olabileceğini araştıralım.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 22.07.2020 tarih ve 01:08 saatinde Biyoloji kategorisine yazıldı. Kozmetik mamüllerin terlemeyi iyi mi önlediğini, bunların sağlığımıza ne benzer biçimde zararlarının olabileceğini araştıralım.

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Günlük yaşantımızda çoğumuzun bilhassa koltuk altında terlemeyi önlemek amacıyla kullandığı kozmetik mamüllerin terlemeyi iyi mi önlediğini, bunların sağlığımıza ne şeklinde zararlarının olabileceğini araştıralım.


Vücutta olup biten enerji, muhit de göz önüne alındığında değişime uğrar. Bu enerjinin çevrimi kinetik enerjinin potansiyel enerjiye çevrimi ile bilinmektedir. Bunun yanında sıcaklık enerjisi de olabilir ki bu duruda şahıs terler. Çok sıcak olmadığı durumlar da olsa vücutta mevcud enerji değişimi vücudun terle rahatlamasına niçin olmaktadır. Vücudun sıcaklık dengesinin sağlanması terleme ile mümkündür. Terle atılan kısım ise aslına bakarsak toksinlerdir. Bu yüzden terlemek şahıs için önemlidir. Terle atılan bu toksinler vücudun ferahlamasını da sağlamaktadır. Sağlıklı insanlarda gözlenen bu durum, toplumsal yaşamın negatif etkilenmesine niçin olabilmektedir. Bu yüzden de kişiler ter önleyici veya ter kokusunu bastırıcı mamüller kullanır. Bu mamüller kişilerin terlemesini engellerken toksinlerin atılmasını da engeller.Sosyal yaşam müspet etkilenirken, fiziksel olarak farklılıkların gözlenmesi de olasıdır. Sağlıklı bir halde terlemenin engellenmesi değil ter kokusunun engellenmesi gerekmektedir. Bu da sadece devamlı olarak şahsi bakıma dikkat edilmesi ile gerçekleşir. Kişiler bakımlarına dikkat ettikleri takdirde herhangi bir mesele yaşanmaz. Bu yüzden vücuda uygulanan kimyasal içerikte neler bulunduğunu bilmeyiz. İşte bu durumdan dolayı, terlemeyi önlemek yerine kokuyu önlemek daha mantıklı olacaktır. Sıklıkla giyim değiştirmekte bu periyodu müspet etkilemektedir.

Anahtar Kelimeler : Günlük,yaşantımızda,çoğumuzunbilhassakoltuk,altında,terlemeyi,önlemek,amacıyla,kullandığı,kozmetikmamüllerinterlemeyiiyi,miönledi..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar