Küçük bir kır faresinin yaşamını sürdürebilmek için 24 saat arasında kendi ağırlığı kadar yiyeceği bulmak zorunda olmasının sebepleri neler olabilir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 20.07.2020 tarih ve 02:57 saatinde Biyoloji kategorisine yazıldı. Küçük bir kır faresinin yaşamını sürdürebilmek için 24 saat arasında kendi ağırlığı kadar yiyeceği bulmak zorunda olmasının sebepleri neler olabilir?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Beslenme yaşamsal bir olaydır. Her canlının beslenmesi de bu süreçte değişkenlik gösterir. Bir fil ile sincabın beslenmesi birbiriyle aynı değildir. Bir bebek ile düzgüsel yetişkin bir adamın beslenmesi de birbirinden farklıdır. Bundan ötürü beslenme şartlara ve fiziki özelliklere nazaran de şekillenmektedir. İnsanların aç kalması ve yaşamanı idame ettirmesi 72 saat kadar olduğu belirlenmiştir. Bundan hemen sonra tamamen açlığın olması niteliğinde vücutta geri dönüşü olmayan hasarların gerçekleşmesi muhtemeldir. Hasar beyne vardığında bu laf mevzusu olan konum gerçekleşmektedir. Yavaşça bütün dokulara ilerler ve hemen sonra ölüm gerçekleşir.Bu aç kalma süresi de hayvandan canlıya değişkenlik göstermektedir. Kır faresi olarak adlandırılan bu canlılar vücut itibari ile oldukca küçüktür. Beslenme miktarı fazla bulunmasına karşın mide hacimleri de bu miktarda büyüklük gösterir. Kır farelerinde aktivite durumu fazladır. Bilinen süratli canlılardandır. Gün içinde harcadıkları efor ve beslenme eksikliğinden kaynaklı durumların tüm bunlar bir araya vardığında hayvanların aç kalması niteliğinde ölüm vakası gözlenmektedir. Bu konum hayvanın genel konum ve aktivitesine bağlıdır. Bu yüzden devamlı bir gıda arayışına girmektedir.

Anahtar Kelimeler : Beslenmeyaşamsalbir,olaydır.,Her,canlının,beslenmesi,de,bu,süreçte,değişkenlik,gösterir.,Bir,fil,ile,sincabın,beslenmesi,birbiriyle,aynı,değildir.,Bir,bebek,iled&..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar