Nefesin Parmak İzi Gibi Ayırt Edici Olmasını Sağlayan Özellik Nedir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 29.07.2020 tarih ve 22:41 saatinde Biyoloji kategorisine yazıldı. Nefesin Parmak İzi Gibi Ayırt Edici Olmasını Sağlayan Özellik Nedir?

makale içerik

İnternette ara Kısa Linki Kopyala

Solunum ve soluk alış verişi bireyin anne karnından itibaren gerçekleştirdiği bir fonksiyondur. Bu fonksiyon, doğumdan ölüme kadar geçer süreçte devamlı olarak çalışır. Bu sürecin ise sıhhatli bir biçimde devamı için solunuma yardımcı olan organların da buna doğru biçimde yardımcı vermesi gerekir. Sağlık, bireyin fiziken, ruhen ve bedenen tam bir iyilik halinde olması anlamına gelir. Tüm sistemlerin istenildiği biçimde emek vermesi da bizlere bireyin sıhhatli olduğu izlenimi verir. Solunum kişiye özeldir ve teneffüs cevabında açığa çıkan ara mamüller de aynı biçimde şahıs ile alakalıdır. Nefes verilmesi kararı bir zemine yahut havaya verilen içerik her insanda değişik olmaktadır. Bu vaziyet rahatsızlık yahut esenlik benzer biçimde durumları da bünyesinde barındırabilir.Parmak izi, milyarlarca adamın birbirinden farklıdır. Her adamın kimliği benzer biçimde bir parmak izi vardır. Bu durumun bu denli farklılık göstermesi de kişileri birbirinden kati suret ile ayırır. Ancak bireyin esenlik problemlerinin olması yahut teneffüs rahatsızlıkları, böbrek rahatsızlıkları benzer biçimde bir durumu olması da bu durumun örneklerini verebilir. Bunların haricinde tükürük materyali içinde bir kısım dna molekülü bulunmaktadır. Bu genetik şifrenin çözümlenmesi ile de bireyin tanınması ve bilinmesi benzer biçimde işlemleri sağlanır. Nefes bakıldığında herkeste aynı mekanizmadır sadece kişiden kişiye farklılık göstermesinin nedeni içinde bulunan komponentlerle direkt ilgilidir.

Anahtar Kelimeler : Solunum,vesolukalış,verişibireyinanne,karnından,itibaren,gerçekleştirdiği,bir,fonksiyondur.,Bu,fonksiyon,,doğumdan,ölüme,kadar,geçer,süreç..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar