Okulda sınıfınızı, evinizde odanızı sık sık havalandırmanızın yararları nelerdir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 20.07.2020 tarih ve 02:53 saatinde Biyoloji kategorisine yazıldı. Okulda sınıfınızı, evinizde odanızı sık sık havalandırmanızın yararları nelerdir?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Kapalı alanlar oksijen yönünden fakirdir. Açık alanlarda ise oksijen seviyesi çok fazladır. Kişilerin dikkatinin dağılması, sıcak basması, soluk aldığında kifayetsiz kalması benzer biçimde durumlar oksijen yetersizliğinden meydana gelen problemlerdir. Bu yüzden bulunulan ortamın havalandırılması öneri edilmektedir. Havalandırma ile şahıs kendine gelir ve bedeninde mevcut olan oksijen miktarı artış gösterir. Bu durumda şahıs kendini dinç ve sıhhatli hisseder. Eğer uykusu geldiyse kısa müddette kendine gelmesi laf konusudur. Bu durumların hepsine bakıldığında sıhhatli bir süreç için lüzumlu olmaktadır.Odada her ne kadar bir şahıs de olsanız gece süresince yoğun bir biçimde oksijen tüketimi olmuş ve uzun zaman hava almadan beklemiş bir ortam olmaktadır. Bu durumda ortamda bakteri benzer biçimde birçok gözle görülmeyen canlı popülasyonunun artış göstermesi olasıdır. Canlıların bize zarar vermemesi yahut herhangi bir sağlıksız ortam olmaması için devamlı olarak bulunulan ortamın havalandırılması gerekmektedir. Ortamdaki atmosferin değişmesi kişiyi de iyi hissettirmektedir.

Anahtar Kelimeler : Kapalı,alanlar,oksijen,yönünden,fakirdir.,Açık,alanlarda,ise,oksijen,seviyesiçokfazladır.,Kişilerin,dikkatinin,dağılması,,sıcak,basması,solukaldığınd..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar