Soluk Alıp Vermekte Güçlenen Bir İnsanda Ne Tür Sağlık Sorunları Ortaya Çıkabilir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 30.07.2020 tarih ve 01:42 saatinde Biyoloji kategorisine yazıldı. Soluk Alıp Vermekte Güçlenen Bir İnsanda Ne Tür Sağlık Sorunları Ortaya Çıkabilir?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Solunum sistemi vücudun en mühim sistemlerinden biridir. Nefesin katılımı ve nefesin verilmesi içinde geçen süreçte şahıs için çok mühimdir. Bu sürenin herhangi bir nedenle aksaması ferdin sağlığının negatif aşama etkilenmesine yol açar. Nefes almak ancak akciğerlere hava giriş çıkışı değildir. Aynı zamanda dokulara taşınan oksijenin de anlamını anlatım eder. Bu yüzden soluk alıp vermek dokuların oksijen dereceleri ile de direkt alakalıdır. Dokuların oksijensiz kalması bir konum laf mevzusu olduğunda doku harabiyeti ve ölümler gözlenir. Az oksijen aldığında bizlere karakteristik olarak mor renk ile görünürler. Belirli bir müddet bu biçimde durur sadece dokularda oksijensizliğe belli bir vakit dayanabilirler.Uzun vakit oksijensiz kalınması durumunda, nekroz ismi verilen hücre ölümleri gözlenir. Bu konum geri dönüşü olmayan bir durumdur. Organizma öldüğünde teneffüs ve dolaşım fonksiyonlarının durması bizim aklımıza bu durumu getirmelidir. Hücre ölümü hız kesmeden devam ederse organizmanın ölmesi ve sonucunda adamın ölmesi ile sonuçlanır. Soluk alıp veremeyen insanoğlu halk içinde malum boğulmalar kaynaklı bu durumu yaşarlar. Boğulma, fiziksel olarak soluk almayı engeller. Acil biçimde müdahale edilmesi halinde herhangi bir sorun olmadan şahıs düzgüsel sağlığına kavuşur. Ancak boğulma devam ederse ferdin durumu ölümle sonuçlanır. Solunum sisteminin sürekli ve muntazam emek vermesi insan için yaşamsal bir durumdur.

Anahtar Kelimeler : Solunum,sistemi,vücudun,enmühimsistemlerinden,biridir.,Nefesinkatılımıve,nefesin,verilmesiiçindegeçen,süreçteşahıs ..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar