Sperm ve Yumurtayı Büyüklük, Hareket özelliği ve Hücre İçinde Bulundurduğu İçerik Yönünden Karşılaştıralım. Bu hücreleri üreme sırasındaki görevleri benzerlik ve farklılıklarını yazalım.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 30.07.2020 tarih ve 01:45 saatinde Biyoloji kategorisine yazıldı. Sperm ve Yumurtayı Büyüklük, Hareket özelliği ve Hücre İçinde Bulundurduğu İçerik Yönünden Karşılaştıralım. Bu hücreleri üreme sırasındaki görevleri benzerlik ve farklılıklarını yazalım.

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Üreme, hanım ve adam üreme sisteminin oldukca mühim gerekliliklerindendir. Neslin devamı için de eğer olmazsa olmaz bir durumdur. Üremenin gerçekleşmesi kararı ortaya yeni bir canlı çıkar. Bu durumda bir kısım özellikler anneden bir kısım özellikler ise babadan gelir. Bu sürecin gerçekleşmesi için faal rol oynayan organlar üreme organlarıdır. Erkek ve hanımlarda değişik üreme organları bulunmaktadır. Ancak amaçları yönü ile birbirlerine benzerlik gösterirler. Tedavinin düzenlenmesi için de bu sürecin gerekliliği mevzusunda sürekli olarak çalışırlar.Erkek üreme hücresi, spermdir. Boyutları çok küçüktür ve hareket yeteneği çok yüksektir. Spermlerin hareket kabiliyetlerinin artısı da yumurtayı döllemesi le olası olmaktadır. Kadın üreme hücresi ise yumurtadır. Oldukça büyük bir hücredir ve sperm dölleyene kadar hareket etmez. Daha sonrasındaki süreçte kanallar vasıtası ile gelmiş olarak rahime yerleşir ve burada gelişerek yeni bir canlının meydana gelmesini sağlar.Erkek ve hanımda bulunan iki değişik hücrenin birleşmesi kararı bir canlı doğar. Bu canlı başlarda mayoz bölünme geçirir. İlerleyen yaşlarda devamlı mitoz bölünme geçirir ve üreme dönemine gelene kadar bu halde devam eder. Üreme döneminde üreme ana hücresinin mayoz bölünme geçirmesi ve çiftleşmesi halinde kişiden yeni bir yavru hücre doğar ve bu siklus bu halde devamlı olarak devam eder.

Anahtar Kelimeler : Üreme,hanımveadamüreme,sistemininoldukcamühimgerekliliklerindendir.,Neslin,devamı,için,deeğer,olmazsaolmaz,bir,durumdur.,..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar