Sporcular, rakımı yüksek ormanlık alanlarda niçin kamp yaparlar?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 20.07.2020 tarih ve 02:54 saatinde Biyoloji kategorisine yazıldı. Sporcular, rakımı yüksek ormanlık alanlarda niçin kamp yaparlar?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Sağlıklı ömür her insanın hakkıdır. Kişinin sıhhatli bir kişi olması ilkin beslenme sonrasında ise fizyolojik aktiviteye bağlıdır. Sağlıklı bir beslenme düzeni her insanın istediği bir durumdur. Bu durumda sağlığın iyileştirilmesi adına ilkin sıhhatli bir beslenme düzeninin olması gerekmektedir. Sağlıklı hayatın ikinci şartı spor ve egzersizdir. Spor icra eden bir kişide kalp hastalığı büyük seviyede azalmaktadır. Spor icra eden kişiler bunu bir yaşam standardı haline getirmişse değişik arayışlar yahut değişik dallarda da görülmektedir. Son zamanlarda sporcuların en fazlaca tercih etmiş olduğu sporlardan biride kamptır.Kamp, yüksek zirvelerde yapılabildiği benzer biçimde deniz kıyısında yahut düz arazilerde de yapılabilmektedir. Ancak sporla haşır neşir olan her insanın tercihi yüksek rakımlı bölgelerdir. Sporun yüksekte yapılması, oksijen bakımından ortamın varlıklı olması ile direk olarak bağlantılıdır. Zengin oksijen akciğer kapasitesinin arttırılmasını sağlar. Artan akciğer kapasitesi ise tıkanmadan bireyin spor yapmasını sağlar. Normal hayata döndüğünde şahıs aktivitelerinde fazla efor da sarf etse nefes soluğa kalmaz. Bu durumun neticesinde bireyin ömür kalitesi artar ve birçok patolojik akciğer hastalığı önlenmiş olur.

Anahtar Kelimeler : Sağlıklıömürher,insanınhakkıdır.,Kişininsıhhatlibirkişiolmasıilkinbeslenmesonrasındaisefizyolojikaktiviteye,b..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar