Birikimsiz Sermaye olmadan E-Ticareti Yapılacak İşler Nelerdir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 11.08.2020 tarih ve 16:44 saatinde E-Ticaret kategorisine yazıldı. Birikimsiz Sermaye olmadan E-Ticareti Yapılacak İşler Nelerdir?

makale içerik

Birikimsiz Sermaye olmadan E-Ticareti Yapılacak İşler Nelerdir?
Kısa Linki Kopyala

Sermayesiz e-tecim yapılacak işler nedir diye düşünüyor ve iş fikirleri arıyorsanız web üstünden sermayesiz bir biçimde satış yapabilmeniz mümkündür. Sizlere bununla alakalı neler yapabileceğiniz ve iyi mi yapabileceğinize dair birkaç yöntemden anlatmak isterim. Böylece sizlerde, web üstünden satış yapmak isterim fakat iyi mi yapacağımı bilmem diye düşünüyorsanız sizleri bu mevzuda bilgilendirmiş olacağım.

Günümüzde gelişen teknoloji ve insanların toplumsal medya ile ilişkisi arttıkça internetten satış yapmak yahut evden oturduğunuz yerden yorulmadan hiç bir yere gitmeden olduğunuz yerden satış yapmak mevzusu gündeme gelmiştir. İnsanların yanı sıra ticari şirketler bile artık ürünlerini internetten satmak yada internetten tanıtımını yapmak benzer biçimde yöntemlere ayrılmıştır. Ürünlerini de internette satış sitelerinde listeleyerek satış yapabiliyor hatta son zamanlarda oluşturulan e-tecim sitelerinde şahsi satış rakamlarının artmasıyla birçok başarıya ulaşmış işler gerçekleştirdiğini görebiliyoruz.

Bir misal vermemiz gerekirse; örneğin şuan İstanbul’da en işlek ve insanların en yoğun olduğu bir semtte dükkan açtınız. Tabii ki ürünlerinizle gelen turistler olsun yahut her kesimden adamın ilgilenebileceğini ve satış yapabileceğinizi biliyorsunuz. Fakat dükkanınızın olduğu semtteki insanoğlu yada eş, arkadaş akrabalarına anlattıkları kadar doğrusu yöresel bir satış imkanınız bulunacak fakat şayet ürünlerinizi web sitelerine koyarsanız bütün Türkiye sizin hedef kitleniz olacak doğrusu her şehirden ve semtten her insanın kolayca ulaşabileceği bir satışınız mevcut olacak. İstanbul’da ikamet eden bir şahıs de, Ankara’da ikamet eden bir şahıs de sizin ürünlerinize web üstünden kolayca ulaşabilecek ve sizlerle iletişime geçecektir.

Dolayısıyla internetten alışveriş icra eden ve interneti etken kullanan bütün kullanıcılar sizin potansiyel müşteriniz olacaktır. İnternet üstünden de satış icra eden sitelerin güvenliklerinin arttırılması, kredi kartı kullanımının yaygınlaşması ve kargo şirketlerinin de artık bu düzene ahenk sağlayabilmesi ile web üstünden satış yapmakta bir o denli artmıştır. Bu düzeni siz değerli ziyaretçilerimizin de kurabilmenize imkan elde eden bir fazlaca yerli girişimci mevcuttur. Örnek verecek olursak örneğin shoopier.Com bu platform sizlere (internet sitesi, kartlı ödeme ve anlaşmalı kargo) parasız üyelik benzer biçimde düşük komisyon oranıyla fazlaca ergonomik bir biçimde sizlere sunuyor.Sermayesiz Yapılan Satışlar
Sizlere makalenin başlangıcında da belirttiğim benzer biçimde ilk önce sermayesiz olarak ne yapabileceğinize karar vermelisiniz yahut hangi işte daha başarıya ulaşmış olursunuz? Eğer bir bahçeniz varsa doğal meyve ve sebze üretip satışa sunabilirsiniz. Örgü işlerinden anlıyorsanız günümüzde ev hanımlarının en fazlaca tercihi amigurumi tarzında oyuncaklar örerek satış yapabilirsiniz. Tişört tasarlayabilir kişiye hususi baskılı tişörtler pazarlayabilirsiniz yahut bu kişiye hususi kupa bardak tasarımı, kişiye hususi tablo ve ya fotoğraf benzer biçimde şeylerde olabilir. Okumadığınız ve ya onlarca kere okuyup sıkıldığınız atmaya kıyamadığınız kitaplarınızı satabilir bir başka alıcının da faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Mevlitlere hususi gün ve davetlere kokulu taş ve sabun yapımı da şuan popüler olan işler arasındadır.


Bu benzer biçimde ürünlerinizi misal vermiş olduğum shoopier.Com sayfasında mamüllerin fotoğraflarını yükleyip satışa sunabilir ve kendinize bir dükkan oluşturabilirsiniz. Aslında sermayesiz olarak yapmak dilediğiniz işler sizin idrak ve yeteneklerinizle alakalıdır. Sizler reel hayatta olduğu benzer biçimde sevinçli olduğunuz işi yapmalısınız. Biraz durup düşünün kendinizle kalınca neler yapabileceğinizi ve ne yapmak istediğinize bir karar verin. Yine de kararsız kalmışsanız ‘İnternette En Çok Satılan Ürünleri’ sizler için aşağıda sıraladık.

Bunlar;

Kadın Giyim
Kitaplar
Oyuncaklar ve videolu oyunlar
Bilgisayar donanımı
DVD videolar
Giysiler
Bilgisayar yazılımı
Tüketici elektroniği
Sağlık ve güzellik
Takı ve gümüş takı üretimi
Müzik yapmak ve laf yazmak
Ev dekorasyonu fikirleri
Büro malzemeleri
Çiçekler
Araç ve bahçe
Sizlere başka vereceğim bir misal ise yakın bir dostum daha önceleri giyip sıkılmış olduğu yahut artık ona olmayan dar gelen giysilerini daha ilkin hep gereksinim duyan birilerine verdiğini söylerdi. Daha hemen sonra başka bir yere taşındıkları ve taşındıkları yerde tanıdık biri olmayınca giysilerini web üstünden Modacruz, Gardrops, Dolap benzer biçimde uygulamalara satışa çıkarmış. Yani kıyafetlerinin giyilme durumunu, bedenini, rengini, kalıbını belirterek mamüllerin ayrıntılı ve net bir biçimde fotoğraflarını çekip uygulamaya yüklüyormuş ve almak isteyen kullanıcılar da ona sual sormak istediğinde yada fiyatta tenzilat istediğinde ileti gönderiyorlarmış.

Ayrıca ürün satıldığında da e-posta ve tatbik bildirimi geliyormuş ve böylelikle ürünü satıldığında onu artık kargoya vermek için yola koyuluyormuş. Kargo ise ürün satılınca sizlere tatbik bir kod gönderiyormuş ve sizlerde bu kodla beraber en yakın PTT şubesine gidip bu kodu göstererek ne alıcının bilgisini ne de o sizin bilgilerinizi ve nerede oturduğunuzu bilmeden kargoya veriyormuşsunuz doğrusu bu emniyet amaçlı bir önlemdir bence. Para mevzusuna gelecek olursak da uygulamaya banka iban numarasını kaydetmiş ve ürün satılınca öncelikle kargo teslim edilip alıcı tasdiklama verinceye kadar uygulamanın havuzunda duruyormuş eğer alıcı sisteme giremedi veya onaylayamadığı takdirde ise sistem 3 gün sonrasında onaylıyormuş. Yani ne alıcının ne de satıcının korkuya kapılacağı hiçbir vaziyet laf mevzusu olmuyor.

Daha sonraları ise kazanılmış olduğu paraları gerek gereksinim gerek başka mevzularda bir kısmını kullanıp kalanını yedin giyim almaya ayırmış artık asla giymediği giysileri bile etiketiyle kendi fiyatına satmaya başlamış ve kısa bir müddet sonucunda büyük hasılatlar sağlayıp artık kendi toptan giyim alım satım işleri meydana getirmeye başlayıp kendi işinin patronu olmuş ve yakınlarda kendine dükkan açtı ve giysilerini hem mağaza bununla beraber web üstünden satışa sunmaya devam ediyor. Umarım sizler için ehil bir misal olmuştur. Yani sizlerde ilk önce hangi alanda satış yapacaksanız o alana yönelip geleceğinizi değiştirebilirsiniz. 

 

Anahtar Kelimeler : Sermayesiz,e-tecimyapılacak,işlernedirdiye,düşünüyor,ve,iş,fikirleri,arıyorsanızwebüstündensermayesiz,birbiçimdesatış..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar