E-Ticaret siteleri Gerçek Mağazalara Neler Kazandırır?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 11.08.2020 tarih ve 16:38 saatinde E-Ticaret kategorisine yazıldı. E-Ticaret siteleri Gerçek Mağazalara Neler Kazandırır?

makale içerik

E-Ticaret siteleri Gerçek Mağazalara Neler Kazandırır?
Kısa Linki Kopyala

Son yıllarda giderek artan web kullanması ile beraber, birçok şahıs web üstünden alışveriş meydana getirmeye da daha sıcak bakmaya başladı. İletişim, gelir kapısı yada temel gereksinimler benzer biçimde birçok hizmete haiz olan web üstünden satış yapmak, birçok fiziki mağazanın da gelişme kaydetmesini sağlıyor. Peki, online satış sitesi fiziki mağazalara neler kazandırır?

Dünyanın Her Yerine Satış
E-ticaretin ortaya çıkmasının en büyük nedenlerinden biri olarak görülen giderek web kullanımının artmasının yanı sıra, bununla beraber mağaza, şirket ve şirketlerin globalleşebilmesi adına birçok firma e-tecim ağlarını kurdu. Bu sayede dünyanın değişik noktalarına satış yapabilme imkanı kabul eden şirketler, sunmuş olduğu ürün yada hizmetlere dünyanın her yerinden alıcı bulabilmeyi sağladı.

Bununla beraber web üstünden alışveriş yapmak birçok insan tarafınca sıkça tercih edilen bir fiil olmaya başladığından, yurt dışı yada yurt içi birçok şirket, değişik satın alan kategorilerine müsait satışlar yapabiliyor. Günümüzde dünya insanlarının alışveriş için tercih etmiş olduğu ikinci metot olarak malum e-tecim, gün geçtikçe daha çok adamın tercih etmesi ile beraber kullanım sayısını giderek arttırıyor.

Milyonlarca İnternet Kullanıcısına Ulaşma
E-ticaretin fiziki mağazalara sunmuş olduğu en mühim avantajların ilki olarak, e-tecim yardımıyla milyonlarca web kullanıcısına erişebilme imkanı gösterilmektedir. Fiziki mağazalar, mağazanın aleni olduğu saatler içinde o sokak yada caddeden geçen kişiler tarafınca tercih edilme zorunluluğu kılar. Ancak e-ticaretin mucizelerinden en önemlisi, dünyanın neresinde olursa olsun doğru reklam ve tanıtım kampanyaları ile bütün dünya insanlarına erişebilme imkanıdır. Birçok web kullanıcısının kesafet olarak internetten alışverişi tercih etmiş olduğu bu günlerde, fiziki mağazalar için e-tecim yöntemi bulunmaz bir dönüm noktası olabilmektedir.


Zengin Ödeme Yöntemi
E-tecim alt yapısının en büyük avantajlarından biri de, ödeme yöntemi ağlarının her kullanıcıya müsait olmasıdır. ”Online satış sitesi fiziki mağazalara neler kazandırır?” sorusunu soran birçok şahıs; dünya üstünde değişik bankalar, milyonlarca kullanıcıya hizmet verdiğinden birçok ödeme alt yapısı seçeneği olduğunu bilmektedir. Global anlamda ihracat yapmak isteyen fiziki mağazalar, herhangi bir e-tecim sistemine katılarak dünya genelinde sıkça tercih edilen birçok bankanın alt yapısı ile müşterilerine ödeme kolaylığı sağlayabiliyor.

Ödeme şekilleri içinde en sık tercih edilen ödemeler şunlarla yapılıyor;

Kredi Kartı
EFT/Havale
Kapıda Ödeme
Kargo Ödemesi
Ne kadar fazlaca ödeme yöntemi fazla olursa, e-tecim sistemine katılan fiziki mağazaların almış olduğu sipariş sayısı da bunlarla bağlantılı olarak yükselmektedir. Günümüzde en fazlaca tercih edilen ödeme yöntemi olarak kredi kartı tercih edilirken, birçok web kullanıcısı güvenilir bir alışveriş için kapıda ödeme yöntemini de tercih edebiliyor.

Marka Bilinirliğini Arttırma
Günümüzde birçok reklam ve tanıtım firması, firma ve şirket reklamları yaparken evvela toplumsal mecralardan önde gelen internete yönelmektedir. Bunun en mühim nedenlerinden biri ise, her gün milyonlarca adamın saatlerini harcamış olduğu web kullanımının gün geçtikçe daha çok artış göstermesidir.

Bu nedenle büyük bir sıçrama noktası yaşayarak gelişme hayalleri kuran fiziki mağazalar, e-tecim alt yapısını kullanarak web ortamında satışa başlayabilir ve vakit içinde ülke yada dünyanın her yerinde marka bilinirliğini arttırabilmektedir. Dünyanın en meşhur firmalarının, üne kavuşma nedenlerinin başlangıcında gelen e-tecim yardımıyla günümüzde birçok şirket satış rekorları kırabilirken, fiziki mağazalar da konum fazlaca farklıdır.

Güvenli Satış ve Koruma
E-tecim planları kuran ve bu sisteme atılarak yürütmekte olduğu fiziki mağazayı daha üst mecralara taşımak isteyen birçok şahıs, e-tecim yönteminin avantajlarını araştırmaya devam etmektedir. E-tecim yapılabilmesi için hizmet vermeye geçindiren ve milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran birçok yerli ve yabancı online satış siteleri bulunmaktadır.

”Online satış sitesi fiziki mağazalara neler kazandırır?” sorusunun en mühim cevapları içinde bulunan bu sitelerde satıcıyı korumuş olan birçok sistem bulunmaktadır;

3D Ödeme Onayı Sözleşmesi
Global Satıcı ve Perakende Kanunu
Havuz Nakit Sistemi
Bu siteler, hem alıcıyı bununla birlikte satıcıyı korumak için hususi gayret sarf eden satış siteleri olduğundan; birçok kullanıcı ve satıcı bu tür siteler üstünde iş yada alışveriş yapmak ister. Bu nedenle e-ticareti yeğleyen fiziki mağazalar, bu tür siteler üstünde satışlara başlayarak sunulan birçok emniyet imkanından yararlanabilmektedir.

Ek Giderlerde Düşüş
Fiziki mağazalar; kira, vergi, stopaj benzer biçimde birçok ek gidere doğal tutulan bir işletme olarak bilinmektedir. Bu nedenle işletmeden işletmeye gore değişen miktarlarda birçok extra ortaya çıkan gider, karlara ortak olarak işletme anlamında büyük zararlar yaşatabilmektedir. Bu nedenle fiziki mağaza yerine e-tecim sistemini yeğleyen birçok şirket, şu avantajlar sebebi ile e-tecim sistemini sürdürmektedir;

E-tecim için fiziki bir dükkan yada mağazaya gereksinim duyulmaz.
Dükkan yada mağaza olmadığından kira ödeme gideri yoktur.
Kiralama bedeli ile beraber dükkan için lüzumlu stopaj ve vergilerin ödeme zorunluluğu ortadan kalkar.
E-tecim vergileri, fiziki satış vergilerinden %1,43 miktarda daha düşük vergilendirilmektedir.
Bu nedenle birçok pozitif yanları bulunan e-tecim sistemini tercih ederek, karınıza ortak olan birçok extra gideri ortadan kaldırabilirsiniz. Günümüzde mahalli kullanıcıya da hizmet edebilmek adına birçok şirket hem fiziki bununla birlikte e-tecim ile satış yapmaktadır.

İstatistikleri Yorumlayabilme İmkanı
Günümüzde birçok e-tecim sitesi, satıcı şahıs ve mağazalara birçok istatistiği de bununla beraber sunmaktadır. Bu istatistikler; bir çok vakit satış meydana getirilen kitlenin cinsiyet, yaş aralığı, tercih kategorisi benzer biçimde extra detayları içererek satıcı kesimine düşünce verebilmektedir. ”Online satış sitesi fiziki mağazalara neler kazandırır?” sorusunun uzun solukta en mühim cevabı olan bu istatistikler uzun solukta satıcı kişilere fazlaca büyük bir avantaj sağlayarak istatistikleri yorumlayabilme ve bir sonraki adımı atarken düşünce sahibi olabilme avantajını bununla beraber sunar. Bu istatistik verilerine gore hareket eden firmalar, misal olarak satış meydana getirilen kitlenin p oranında hanım cinsiyetinde müşteriler bulunduğunu görmüş olduğu takdirde, daha fazlaca hanımlara hususi ürün satışını gerçekleştirmesi icap ettiğini anlayabilecektir. Bu benzer biçimde istatistikler, şirket yada şirketlerin uzun solukta büyümesine olanak elde eden mühim verilerdir.

 

Anahtar Kelimeler : Son,yıllarda,giderek,artanwebkullanmasıileberaber,,birçokşahıswebüstündenalışverişmeydana,getirmeyeda,daha,sıcak,bakmaya..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar