İnternette Yöresel ve Organik Ürünlerinizi Nasıl Satabilirsiniz?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 12.08.2020 tarih ve 12:43 saatinde E-Ticaret kategorisine yazıldı. İnternette Yöresel ve Organik Ürünlerinizi Nasıl Satabilirsiniz?

makale içerik

İnternette Yöresel ve Organik Ürünlerinizi Nasıl Satabilirsiniz?
Kısa Linki Kopyala

Köy ortamı veya bahçe imkanı olan kişilerin yetiştirdiği naturel birçok ürün vardır. Bu biçim şeylerle meşgul olanlar elindeki ürünleri satmak isteyip bütçelerine katkı sağlayabilirler.

 • Patlıcan
 • Biber
 • Domates
 • Salatalık benzer biçimde naturel birçok organik mamüller bahçe seçimi yerlerde yetiştirilebilir.

Organik Ürün Nasıl Yetiştirilir?

Dünyada ilaçsız ve hormonsuz mamüller bulmak fazlaca zorlaşmıştır. Organik mamüllerin kıymeti gün geçtikte artmaktadır. Gübre, deva kullanılarak açılan suni mamüller hem çevreye aynı zamanda insan sağlığına fazlaca zararlıdır. Kanser etme ihtimali fazlaca yüksektir. Bundan ötürü insanların bir çok ya naturel ürün yetiştirmeye adım atar veya naturel ürün satın alır.

Organik ürün yetiştirmek için bereketli bir toprağa ve müsait ortama haiz olmak icap eder. Yetiştirilmek istenilen ürünleri mevsimine nazaran seçilip yetiştirilmelidir. Topraktaki besi hayvanları ve ekinlere değişimler yapılmalıdır. Ekinleri ektikten sonrasında sulama işlemi, gübre takibi, toprak koruyucu bitkiler, güneşin zararı dokunan ışınları benzer biçimde birçok şeye dikkat edilmelidir.

Yetiştirilmesi suni ürünlere rağmen fazlaca zahmetli ve zor olsa gerek fakat bir çok da faydalı ve lezzetlidir. Emeğinin karşılığını dolgun ücretle almak mümkündür. Organik ürün yetiştiriciliği icra eden kişiler ilaçlama, gübreleme ve antibiyotikler kullanamazlar bu sebeple ekinlere fazlaca zarar verir.

 

Organik Çiftlik Nasıl Kurulur?

 • Boş bir arazi satın almak icap eder.
 • Ekin ekmek için fazlaca bereketli bir toprak olması icap eder.
 • Toprağın verimini arttıracak ayrıntılı bilgiye haiz olmak icap eder.
 • Ürün almak için ehil oranda paranın olması icap eder.
 • Bu biçim işlerle ilgili ayrıntılı bilgiye haiz olmak icap eder.
 • Organik ürün yetiştirmek için ehil dönemin ayrılması icap eder ve bu vakit iyi yönetilmelidir.
 • Ekinleri ekmek için bu biçim işlere müsait takım ve ekipmanların olması icap eder.
 • Ticarete dökülen naturel ürün yetiştiriciliğinde işletme planlaması yapılmalıdır.

Organik ürün yetiştirdikten sonrasında bu tarz şeyleri naturel pazar yada web ortamında satarak paraya çevirmek mümkündür. Organik pazara satmak için bu biçim işlerle ilgilenen kişilerle görüşüp iş anlaşması yapılmalıdır. Bu sayede devamlı üretim yaparak direk satış yapılabilir.

İnternet üstünden naturel bir market açmak mümkündür. Satılacak ürün ile alakalı lüzumlu belgeler mevzusunda malumat alınmalıdır. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan izin alınarak açılan naturel market üstünden müşterilere itimat sağlanmalıdır.

İnternet üstünden naturel marketteki ürünleri müşterilere satabilmek için öncelikli olarak muayyen yerlerden tasdiklama alınmalıdır ve sertifikanın katılımı gereklidir. Organik ürünlerinin güvenilir olup olmadığını yetkililer tarafınca denetlenmelidir. Kurulan naturel maket sitesinde izin belgesi sertifikasını göstermek, kontrol altından geçtiğini belgelemek mamüllerin güvenilirliği açısından ve satış yapmak açısından fazlaca önemlidir.

İnternet üstünden satış olacağı için naturel mamüllerin resim kaliteleri fazlaca anlaşılır ve yüksek olmalıdır. Büyük şehirlerde yaşayan kişilerin naturel ürün üretme imkanı olmadığından genel de satın almayı tercih ederler. Ancak çalışan insanların alışveriş yapma imkanı bulamadığından ötürü genel de bu biçim web üstünden naturel market sitelerine girerek kendilerine ürün satın alabilirler.

İnternet üstündeki besin satışlarında en oldukca dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan şey koruyuculuktur. Bu biçim herhangi bir deva, gübre benzer biçimde katkı maddesi olmayan mamüller sıcaktan fazlaca acele etkilenirler. Bundan ötürü kargo yapılacak ürün aynı gün teslim edilip, müsait biçimde paketlenmelidir.

Kargo yaparken ustalaşmış olmak adına müşterilere ayrıntılı malumat vererek ürün karışmaması adına paketlenen mamüllerin üstüne etiket yapıştırılmalıdır. İnternet üstünden satış yapıldığı için tadım olası olmamaktadır. Satın alan tüketicilerin yararı adına paketlerin üstüne minik tadımlık paketler yapılarak müşterilerin ilgisi ve güvenilirliği arttırılabilir.

Yöresel ve naturel mamüllerin satış maliyeti düzgüsel pazar ve marketlerdeki mamüllerin satış maliyetinden yüksektir. Ambalaj meydana getirilen mamüllerin miktarı azdır. Bu sebepten ötürü her insanın rahatça ulaşabileceği mamüller değildir. Yöresel ve naturel mamüller metropol bir şehirde yaşayan kişilerin bütçesi yettikçe alabileceği hususi gıdalardır.

Özellikli çocuk yetiştiren anne babaların tercih {ettiği|etmiş olduğu">etmiş olduğu naturel mamüller, insan sağlığına fazlaca yararlıdır. Hijyen açısından da web üstünden e-ticaret ile naturel marketlerde satılan ürünleri almak fazlaca önemlidir. Ürün seçerken her insanın elinin değdiği ürünleri almak sıhhat açısından tehlikelidir. Pazardan ürün alındığında yine sudan dercetmek hatta sirkeli su ile bekletip mikroplarının ölmesi sağlanır. Organik mamüller alındığında ancak sudan geçirerek rahatça tüketilebilir.

İnternet üstünden naturel ve bölgesel ürün satmak için muayyen bir insan kitlesine ulaşmak icap eder. Bunun için muayyen toplumsal medya hesaplarından reklam yapmak mümkündür. Bu sayede hem kitle sayısı artar aynı zamanda satışın artma ihtimali yükselir. Organik ve bölgesel mamüllerin deforme olasılığı öteki suni ürünlere nazaran daha kolaydır. Bu ihtimalide düşünerek fazlaca duyarlı ve koruyucu olmak icap eder.

Çürüyen mamüller çiftçiye bütçe açısından zarar ettirir. Müşterilere satamayıp oldukça fazla çürüyen naturel mamüller olursa ziraatçi bu sebepten ötürü zarar ederek batkı etme olasılığı artar. Bu biçim işlere başvurmadan ilkin ehil bir öğrenim alınmalıdır. Detaylı bilgiler elde edildikten sonrasında, bütçede belirlenmelidir.

İlk ilkin olan paradan harcanarak hemen sonra kar etme imkanı vardır. Kar edilen paralardan kurulan ziraat alanına yeni mamüller eklenebilir. Toprağın verimini arttırmak için müsait mamüller kullanılabilir. Bu meydana getirilen metot ile harcanılan paranın geri dönüşümü çok fazla olacaktır. İnternet üstündeki satışların fazla olması da daha oldukca satın alan kazanma potansiyelini arttırır.

Ne kadar oldukca alakalı görülürse itimat problemleri en aza iner. İnternet üstünde ki satılmasında maliyeti vardır. Kargo benzer biçimde riskli ulaşım yollarına dikkat edilmelidir. Bu sayede mamüller gecikebilir, çürüyebilir, müşterinin güvenine zarar gelebilir. Bu da çiftçinin bütçesine zarar sağlayabilir. Her şeyi göze alarak bu biçim işlere başvurulmalıdır. Kârı olmasıyla birlikte ziyanı da düşünülmelidir.

Anahtar Kelimeler : Köy,ortamıveyabahçe,imkanı,olan,kişilerin,yetiştirdiğinaturelbirçok,ürün,vardır.,Bubiçimşeylerle,meşgul,olanlar,elindeki,&uum..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar