Başlamak için 9 kitap

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 15.12.2019 tarih ve 22:35 saatinde Edebiyat kategorisine yazıldı. Başlamak için 9 kitap

makale içerik

Başlamak için 9 kitap
Kısa Linki Kopyala

Yaşamak, daha bilinçli ve verimli çalışmak daha ilginç, bilgiyi hatırlamak, hayatınızı gözden geçirmek ve başka anlamlar bulmak daha iyidir

sizin için alakalı pratik ipuçları ve ilham veren örnekler içeren kitapları seçtik.

1. ODAKLANMA

Lucy Joe Palladino'dan "Maksimum Konsantrasyon"

Neden okudum Psikolog Lucy Joe Palladino, dikkat bozukluğu sorunu konusunda önde gelen bir Amerikan uzmanıdır. Dikkat eksikliği, dikkat dağıtma, erteleme ve mükemmeliyetçilik hakkında etkili bir şekilde davranmamızı engelleyen çok şey biliyor. Kitabının merkezinde kendin üzerinde çalışmak için sekiz strateji var: düşüncelerini değiştirmelerine yardımcı olacak, sadece yetişkinlere değil çocuklara da daha odaklı ve özenli davranacaklar.

Alıntı: "Çünkü akla yetişkin beynin plastisite yaklaşıma öğrendiklerini yapıyorsun ve ne. İnsan becerileri beyin tarafından sürekli olarak kaydedilir. Beynin davranışı belirlediğini düşünmeye alışkınız ama aslında davranış aynı zamanda insan beynini de etkiliyor. ”

Mann, Ivanov ve Ferber, 2015, 336 s.

Başlamak için 9 kitap

2. ANA ŞEYİ SEÇİN

"Özcülük. Basitliğe Giden Yol ”Greg McKeon tarafından

Neden okudum 20. yüzyıla kadar, mantıklı olan “öncelik” kelimesi (Latince. Önce - ilk önce) her zaman tekilde kullanılmıştır, ilki bir şey olabilir. Bugün beş ila on öncelik arasında denge kurmaya çalışıyoruz. Ancak Harvard Business Review'da yer alan blog yazarı İngiliz-Amerikalı iş koçu Greg McKeon'a göre, tüm bunlarla baş etmek imkansız ve gerekli değil. Ve kendi hayatımızı nasıl “düzenleyebileceğimizi”, yani dikkat dağıtıcı, gereksiz ve nahoş olan her şeyi ortadan kaldırabileceğimizi söylüyor.

Alıntı: “Köklü üç varsayım var:“ Yapmalıyım ”,“ Tüm bu önemli ”,“ Her ikisini de yapabilirim. ” Özcülüğün özünü kabul etmek için, bu yanlış mantığı üç gerçek ile değiştirmelisiniz: “Ben seçerim”, “sadece bir kaç şey önemlidir” ve “Her şeyi yapabilirim, her şeyi yapabilirim”. Bu basit gerçekler ... hayata en fazla fırsatta yatırım yapmanızı sağlayacaktır. "

Mann, Ivanov ve Ferber, 2015, 256 s.

Başlamak için 9 kitap

3. CESARETİNİ GÖSTER

Dan Waldschmidt'den “Kendinin en iyi versiyonu ol”

Neden okudum Kitabın yazarı 22’de iş başarısı ve 25’te intihar girişiminde bulundu. Artık dünyadaki örgütlerin karmaşık sorunlarını çözen bir şirket yönetiyor. Üstelik ultramatonlarla çalışıyor ve her şeyde standart dışı çözümleri tercih ediyor. Dan Waldschmidt, bu kitapta kişisel kayıp ve başarı deneyimlerini paylaşıyor, düzinelerce ünlü insanın hikayesini analiz ediyor - politikacılar, sporcular, iş adamları ve notlar: başarı olağanüstü zeka değil, zihnin gücü, karakterin kararlılığı ve kararlılığı.

Alıntı: 1. Onlar risk almaya korkmuyoruz: "Ben aynı dört nitelikleri ile karakterize tüm başarılı insanlar olduğunu bulduk. 2. Disiplinlidirler. 3. Onlar cömertler. 4. İnsanlarla anlaşabilirler. Başka bir deyişle, onlar amaçlı ve insandır. ”

Mann, Ivanov ve Ferber, 2015, 208 s.

Başlamak için 9 kitap

4. KENDİNİZİ ANLAYIN

“Seni durduran nedir?” Sue Headfield

Neden okudum Başarılarınızı ve hatalarınızı, hayallerinizi ve realitenizi, hedeflerinizi ve anlamlarınızı analiz etmek ve neyin yanlış gittiğini anlamak ve neden en önemlisi - neden? İngiliz kadın Sue Headfield hikayeleri anlatıyor - kendi, arkadaşları ve tanıdıkları - bizi neyin yavaşladığını ve nereden ilham alacağını açıklıyor.

Alıntı: “İdealleriniz ve ilkelerinizin dürüst bir değerlendirmesi, neden yaşamdan memnuniyetsizlik hissine sahip olduğunuz sorusuna doğru şekilde cevap vermenize yardımcı olacaktır ... Sizin için en önemli değerler nelerdir? Hayatta takip ettiğiniz değerler bunlar mı? Bu sorunun en doğru cevabı, başkalarının hangi davranışlarını onayladığınızı (ya da kınandığınızı) hatırlamak olabilir.

Mann, Ivanov ve Ferber, 2015, 240 s.

Başlamak için 9 kitap

5. BİR MESLEK ÖĞREN

“Al ve yap!” David Newman'ın 77 En Yararlı Pazarlama Araçları

Neden okudum Mal ve hizmetlerin tanıtımını yapmak bugün büyük talep görüyor. Tecrübeli bir Amerikan pazarlamacısı ve işletme koçu David Newman, bunun nasıl öğretileceğini biliyor. Yeni müşterileri nerede arayacağınızı, sosyal ağlarda nasıl çalışacağınızı ve marka güvenini nasıl güçlendireceğinizi açıklayan ipuçları ve talimatlarla 77 bölüme fikirlerini getiriyor. Ayrıca, bir pazarlama programının başlatılması için adım adım özel bir plan sunar. Bu açık, iyi yapılandırılmış kitap, bireysel girişimciler ve küçük işletme sahipleri için yararlı olacaktır.

Teklif: “Promosyon stratejileriniz görevlerini yerine getirirse:

  • Sektörünüzde kimsenin yapmadığını yapın;
  • müşterileriniz sizi arkadaşlarınıza tavsiye edemez;
  • diğerleri (rakipler dahil) sizi “deli” olarak görür;
  • diğerleri (rakipler dahil) bunu tekrarlamaktan korkuyor ”;

Mann, Ivanov ve Ferber, 2015, 368 s.

Başlamak için 9 kitap

6. HAFIZANIZI EĞİTİN

“Bellek değişmiyor. Zekanın ve hafızanın gelişmesi için görevler ve yapbozlar »Angel Navarro

Neden okudum Hafızanızı her yaşta eğitmek için resimlerde 95 heyecan verici alıştırma ile sevimli bir koleksiyon. Pratik görevlere ek olarak, İspanyol psikolog ve psikoterapist Angels Navarro, kitapta hafıza türleri hakkında kısa bir hikaye ve kendi anımsatıcı tekniklerinizi ezberlemek ve icat etmek için faydalı stratejilerden oluşan bir seçki içeriyordu.

Alıntı: “İyi ya da kötü, kısa ya da uzun hafıza yok, iyi ya da kötü eğitilmiş bir hafıza var.”

Mann, Ivanov ve Ferber, 2015, 160 s.

Başlamak için 9 kitap

7. MOTİVASYON İLE BAŞA ÇIKMAK

Motivasyon Psikolojisi Heidi Halvorson ve Tori Higgins

Neden okudum Neden aynı amaç için çabalayan iki yetenekli insan (örneğin, bilim adamı olmak) tamamen farklı sonuçlar elde ediyor? Çünkü biri kazanmaya, başarıya ulaşmaya, diğeri başarısızlıktan kaçınmaya odaklanmıştır. Bu iki motivasyonun hangisi - başarmak veya kaçınmak - size hakimdir? Yaşam seçimlerimizi nasıl etkiler? Her iki motivasyon türünü birleştirerek nasıl başarılı olunur? Bunun nasıl yapılacağını açıklayan sosyal psikologlar Heidi Halvorson ve Tori Higgins birçok bilimsel çalışmaya dayanıyor.

Alıntı: "Motivasyon satırında - deneyimsiz bir alıcı ile oynanan kirli bir hile değil. Kupalar, bilgisayarlar, elektrikli ızgaralar hakkında konuşsanız da, çalışmadan sonra çalışma, tüketicilerin bir ürünü seçerken doğru olduğunu düşündüklerinde, seçimin çok daha tatmin edici olduğunu gösteriyor. ”

Mann, Ivanov ve Ferber, 2014, 272 s.

Başlamak için 9 kitap

8. GÜL

“Tüm iyilik için! Alexey Merinov'un çizdiği tostlar ”

Neden okudum Bir gülümsemeyle bakmak - kurnaz ya da üzgün - hayatında, arkadaşlarınla, ailenin, işin ve işverenlerin ilişkilerinde. Karikatürcü Moskovsky Komsomolets gazetesi, Golden Ostap festivalinin galibi yeni bir proje ve Alexey Merinov'un Smena ve Ogonyok dergilerinin ödülleri.

Alıntı anne - "Arkadaşlarımızın çoğu. Sadece seni gözlerinde eleştiriyorlar ve gözlerini övüyorlar, tersi de değil. Ebeveynler için! ”

Mann, Ivanov ve Ferber, 2015, 180 s.

Başlamak için 9 kitap

9. İLKEYİ ANLAYIN

David Macaulay'dan “Nasıl Çalışıyor”

Neden okudum Heyecanla kendiniz üzerinde çalışırken, bu kitabı büyüyen çocuğunuza gösterin. Dünyanın en popüler ansiklopedilerinden biri, 10-12 yaşındaki bir öğrencinin ilkbahardan uçağa kadar yüzlerce mekanizma ve cihazın çalışma prensiplerini anlamalarına yardımcı olacaktır. Mutlaka fizikçi veya programcı olmayacaktır. Ancak, en karmaşık nesnelerin aslında basit ve açıklanabilir olduğu anlayışı, yeteneklerine kesinlikle güven katacaktır.

Alıntı kitapta ele alınacak cihazlar kapsamına girmeyen gruplandırılmış ve eylemlerinin benzerlik ilkesine edilir". Sonuç oldukça komikti: pulluk fermuarın yanında ve hidroelektrik santralinde de dişçi buruna. ”

Mann, Ivanov ve Ferber, 2014, 400 s.

Başlamak için 9 kitap

Anahtar Kelimeler : Yaşamak,,daha,bilinçli,ve,verimli,çalışmak,daha,ilginç,,bilgiyi,hatırlamak,,hayatınızı,gözden,geçirmek,ve,başka,anlamlar,bulmak,daha,iyidir

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar