Hayata huzuru getiren 13 yabancı kitap

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 15.12.2019 tarih ve 22:26 saatinde Edebiyat kategorisine yazıldı. Hayata huzuru getiren 13 yabancı kitap

makale içerik

Hayata huzuru getiren 13 yabancı kitap
Kısa Linki Kopyala

Bu kitaplar gülümsemeye veya gözyaşlarına neden olabilir ve hepsi hafif okuma değildir.

Ancak her biri, acı ve neşe, güçlükler ve kibar kalplerden dökülen ışıkla, insanlara inanç ve olduğu gibi yaşamın kabulünü parlak bir his bırakır.

1. Fanny Flagg “Cennet yakınlarda bir yerlerde”

Yaşlı ve bağımsız bir çiftçi olan Elner Shimfizl, merdivenden incir toplamaya çalışırken merdivenlerden aşağıya düşer. Hastanedeki bir doktor ölümü rapor ediyor, yenilmez yeğeni ve kocası cenazeye gidiyor ve hazırlanıyor. Ve sonra, birer birer, Elner Teyze'nin hayatının sırları gelişmeye başlar - nezaketini ve beklenmedik kararlılığını, yardım etme isteğini ve insanlara olan inancını.

Hikayenin kendinizle nasıl bittiğini, sayfa sayfa, tükenmez iyimserliği, yumuşak mizahı, hafif üzüntüyü ve yaşamın felsefi olarak kabullenmesini emmelisiniz. Ve bu kitabı “giriş yapan” kişiler burada durduramaz - Fanny Flagg, sayfalarını tüm dünyaya gösteren, birkaç kuşak insan ve her şeyin iç içe geçtiği pek çok iyi romana sahiptir, böylece birkaç okuduktan sonra bu sevimli karakterlerle gerçek bir akrabalık hissedebilirsiniz.

Hayata huzuru getiren 13 kitap

2. Owens Sharon “Dut Sokağı Çay Odası”

Çok güzel tatlılara sahip rahat bir kafe, farklı insanların kaderindeki olayların merkez üssü haline geliyor. Her biri kendi acısı, kendi neşesi ve elbette kendi hayali olan kitabın kahramanlarıyla tanışıyoruz. Bazen saf gözüküyorlar, bazen empati yapıyoruz, sayfa sayfa çevirebiliyoruz ...

Fakat hayat çok farklı. Ve hepsi ya da böyle ya da böyle bir şey daha iyi olacak. En azından bu duygusal Noel hikayesinde.

Hayata huzuru getiren 13 kitap

3. Kevin Milne “Mutluluk için altı taş”

Telaşlı işlerde ve endişelerde iyi bir insan gibi hissetmek için günde kaç iyi iş yapman gerekiyor? Kitabın kahramanı en az altı olduğuna inanıyordu. Bu nedenle, kendisi için gerçekten neyin önemli olduğunu hatırlatması için cebine koyduğu pek çok çakıl taşı vardı.

İnsanların hayatı, bilgeliğin, şefkatin ve sevginin nasıl gösterileceğiyle ilgili dokunaklı, kibar, üzgün ve parlak bir hikaye.

Hayata huzuru getiren 13 kitap

4. Barrow Schaeffer “Patates soyma kitap ve turta sevenler kulübü”

Savaştan kısa bir süre sonra Guernsey'de neredeyse kazayla yakalanan Mary Ann, İkinci Dünya Savaşı olaylarının sakinleriyle birlikte yaşıyor. Çok az insanın tanıdığı küçük bir toprak parçasında insanlar sevindi, korktu, ihanet etti ve kurtardı, yüzünü kaybetti ve saygınlığını korudu. Bu, yaşam ve ölüm, kitapların inanılmaz gücü ve elbette aşk hakkında bir hikaye. Kitap 2018'de çekildi .

Hayata huzuru getiren 13 kitap

5. Katherine Banner "Gecenin Kıyısında Ev"

Başka bir ada - Akdeniz'de bu kez. Daha kapalı, daha çok anakaradaki herkes tarafından unutuldu. Katherine Banner, birkaç kuşakın doğup öldüğü, sevdiği ve nefret ettiği, sevdiği ve öldüğü bir aile destanı yazdı. Ve buna özel Castellammare atmosferini, sakinlerinin mizacını, feodal ilişkilerin özelliklerini, deniz sesini ve limoncella'nın sıkılaştırıcı aromasını eklerseniz, kitap okuyucuya şimdi çevreleyen hiçbir şeyden farklı bir hayat verecek.

Hayata huzuru getiren 13 kitap

6. Marcus Zusak “Kitap Hırsızı”

İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanya. İdeoloji bir şeyi ve ruhun dürtülerini belirler - oldukça başka. Bu, insanların en zor ahlaki seçimle karşılaştıkları zamandır. Bütün Almanlar, genel baskıya ve kitlesel deliliğe bağlı olarak, insanlıklarını kaybetmeye hazır değildi.

Bu, ruhu sarsabilecek zor, zor bir kitap. Ancak aynı zamanda parlak duygular da veriyor. Dünyanın siyah beyaza bölünmediğini ve yaşamın öngörülemez olduğunu anlamak ve karanlığın, korku ve zulmün ortasında, bir nezaket filosunun içinden geçebileceğini anlamak.

Hayata huzuru getiren 13 kitap

7. Frederick Buckman "Büyükannem affetmeyi istediğini dile getirip iletmesini emretti"

İlk başta bunun bir çocuk kitabı veya en azından kolay aile okuması için bir hikaye olduğu görünebilir. Ancak kanmayın - kasıtlı bir naif ve muhteşem motiflerle, komplo tamamen farklı bir taslak ortaya çıkıyor - ciddi ve bazen korkutucu. Fantezilerinin gerçeklikle iç içe geçtiği, bütün bir dünya için yarattığı, alışılmadık bir büyükanne, torununa olan aşkı yüzünden.

Fakat son sayfaya, ağlamak ve gülümsemek için vakti olan, bulmacanın nasıl geliştiğini ve küçük kahramanın gerçekte hangi sırrını açmak zorunda olduğunu hissedebilirsiniz. Ve yine: eğer birileri bu kitabı beğendiyse, Buckman'ın başka bir eseri var, daha az hayat veren, örneğin, kahramanı ilk romanın sayfalarından göç ettiği “İşte Britt-Marie”.

Hayata huzuru getiren 13 kitap

8. Rosamund Pilcher "Noel Arifesinde"

Her insan bütün bir dünyadır. Her birinin kendi hikayesi vardır. Ayrıca operetta kötü adamlarına veya ölümcül bir dramatik tutkuya sahip olması da gerekli değildir. Hayat, bir kural olarak, oldukça basit olaylardan oluşur. Ama bazen kendilerini kaybetmek ve mutsuz olmak için yeterlidirler. Her biri kendi üzüntüsüne sahip beş kahraman İskoçya'daki Noel Arifesinde toplandı. Bu toplantı yavaş yavaş onları değiştiriyor.

Kitap çok atmosferik ve okuyucuyu özellikleri ve rengi ile İskoç malikanesinin kış hayatına çekiyor. Atmosferin, kokunun ve orada bir kez hissedilebilecek her şeyin tanımı, var olma duygusunu arttırır. Roman, sakinleşmeyi kabul eden ve tüm çeşitliliğinde hayata felsefi bir tutum kazandıran, sakinleştirici ve ölçülü bir okumayı sevenlere hitap edecek.

Hayata huzuru getiren 13 kitap

9. Jojo Moyes “Silver Bay”

Popüler ve üretken bir yazar, edebi aşk kokteylleri, bulmacalar, çirkin adaletsizlik, dramatik yanlış anlaşılmalar, çelişkili karakterler ve mutlu bir sonuç almayı umuyor. Ve bu romanda bir kez daha başardı. Bir kız ve annesi olan eroinler, karşı kıtadaki yerli İngiltere’yi ziyaret ediyor ya da saklıyor.

Avustralya kıyılarındaki gümüş körfez, özel insanların yaşadığı yunuslarla ve balinalarla tanışabileceğiniz ve ilk bakışta tamamen güvenli görünen her açıdan eşsiz bir yer. Klasik aşk hikayesini kısmen andıran kitap, doğanın korunması ve aile içi şiddete ilişkin önemli sosyal konuları gündeme getiriyor. Dil bir seferde hafif ve okunur.

Hayata huzuru getiren 13 kitap

10. Helen Russell “Danimarka'da Hugge veya Cosy mutluluk. Tüm yıl kendimi nasıl “şımarık” şımarttım, mum ışığında yemek yiyip pencere kenarında okudum. ”

Parlak bir dergide çiğ Londra'dan ve prestijli bir işten ayrılan kahraman, kocasını ve köpeğini takip eden kahraman, daha az çiğ Danimarka'ya gidiyor ve burada yavaş yavaş hügenin inceliklerini öğreniyor - Danimarka'da mutlu olmak için bir tür sanat.

Yazmaya devam ediyor ve bu sayede dünyanın en mutlu ülkesinin nasıl yaşadığını, Danimarkalıların erken yaşta çalışabilmeleriyle bağlantılı olarak sosyal sistemin nasıl çalıştığını, çocuklarda yaratıcı düşünmeyi ve içsel özgürlüğü geliştirmeye nasıl yardımcı olduğunu öğrenebiliyoruz. Pazar günleri herkes evde oturuyor ve neden kuru üzümlü salyangozlarının çok lezzetli olduğunu. Bazı sırlar hayatlarımız için de kullanılabilir - sonuçta, kış her yerde aynıdır ve basit insan sevinci İskandinavya'da ve komşu dairede aynıdır.

Hayata huzuru getiren 13 kitap

11. Narine Abgaryan “Manyunya”

Bu hikaye, tüm serinin biraz dışında, ancak ilk bölümü okuduktan sonra, bunun neden hayat veren en iyi olduğunu anlamak kolaydır. Okuyucunun çocukluğu Kafkasya Boğazı'ndaki küçük ve gururlu bir kasabada geçirilmemiş olsa ve artık bir Ekim Devrimcisi ve öncüsü olmasa ve “açık” kelimesini hatırlamıyor olsa da, burada toplanan hikayelerin her biri en iyi anları hatırlatan, neşe ve gülümsemeyi hatırlatacak ve bazen ve tam bir kahkaha.

Kahramanlar, biri umutsuzca kabadayı kardeşi olan büyük bir ailede yetişen iki kız, diğeri ise karakterine ve eğitim yöntemlerine tüm hikayeye özel keskinlik katan Ba'nın torunu. Bu kitap, farklı milletlerden insanların arkadaş olduğu ve karşılıklı destek ve insanlığın en pahalı açığı çok daha fazla değer verdiği zamanlarla ilgilidir.

Hayata huzuru getiren 13 kitap

12. Katharina Masetti “Komşu mezardan gelen adam”

İskandinav aşk hikayesi, sinizciliğe dönüşmeyen sağlıklı alaycı payıyla, hem romantik hem de çok sadedir. Annesi kocasının mezarını ziyaret eder. Onların tanışma tutku ve bir ilişki içine tutku gelişir. Ancak bir sorun var: O bir kütüphaneci, zarif bir şehir hanımı ve çok iyi huylu bir çiftçi değil.

Yaşamları, genellikle aşkın büyük gücünün hakim olmadığı, problemlerin ve anlaşmazlıkların hüküm sürdüğü, sürekli bir karşıtlık mücadelesidir. Şaşırtıcı derecede doğru bir sunum ve aynı durumların iki bakış açısıyla tanımlanması - erkek ve kadın - okumayı özellikle etkileyici kılıyor.

Hayata huzuru getiren 13 kitap

13. Richard Bach “Güvenlikten Kaçış”

“Bir zamanlar sana çocuğun en iyileri hakkında sorulması durumunda, hayatta neler öğrendin, ona ne söylerdin? Ve karşılığında ne keşfedersin? ”Kendinle buluşmak - yıllar önce kimdi - bugün kendimizi anlamamıza yardımcı oluyor. Yaşam ve bilge tarafından öğretilen veya belki de önemli bir şeyi unutmuş bir yetişkin.

Bir otobiyografi veya bir benzetme olan felsefi bir hikayenin ruh içinde okunması ve rezonans edilmesi kolaydır. Kendi içlerine bakmaya, cevap bulmaya, kanatlarını büyütmeye ve risk almaya hazır olanlar için bir kitap. Çünkü herhangi bir uçuş emniyetten kaçmak demektir.

Hayata huzuru getiren 13 kitap

Anahtar Kelimeler : Bu,kitaplar,gülümsemeye,veya,gözyaşlarına,neden,olabilir,ve,hepsi,hafif,okuma,değildir.

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar