Hep Aşk Vardı - Sandra Brown

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 31.05.2020 tarih ve 02:13 saatinde Edebiyat kategorisine yazıldı. Hep Aşk Vardı - Sandra Brown

makale içerik

Kısa Linki Kopyala


Arka Kapak:

Eşinin beklenmedik ölümüyle büyük sarsıntı yaşayan, hayata kızgın ve kırgın bir adam. Yıllarca aynı adamı sevmekten hiç vazgeçmemiş bir kadın. Ve bu iki insanın trajik bir kazayla yollarının kesişmesinin büyüleyici hikâyesi... Marcie ile Chase mutluluğun artık kapılarını çalmayacağından emindir. Trafik kazasında eşi ile doğmamış çocuğunu kaybeden Chasein hayata umutla tutunabilmesi için hiçbir nedeni kalmamıştır. Kaza sırasında arabayı kullanan ve kendisini bu korkunç olayın sorumlusu olarak gören Marcie ise, çocukluğundan beri âşık olduğu ve hiçbir zaman karşılık alamadığı bu adamı trajedinin acı gölgesinden kurtarmak ve yeniden hayata döndürmek için her zorluğun üstesinden gelmeye hazırdır. Çok satan yazarlar listesinin vazgeçilmez ismi Sandra Brownun bu kitabında, umutsuzluğun bir araya getirdiği iki insanın hayata yeniden sarılmalarına neden olan muhteşem aşklarına şahit olacaksınız.

Kitap Özeti:

Kitap Texas serisinin ikinci kitabı olmakla beraber Chase ve Marcie 'nin hikayesi..
Chase talihsiz bir eşkilde karısını ve doğmamış bebeğini Marcie'nın kullandığı bir arabada trafik kazasında kaybetmişti..Bu olaydan sonra Chase eski umursamaz yaşamına geri dönüyor..Kazadan asla Marcie suçlamasa da yaşamak için de nedeni olmadığına inanıyor..Kazadan bir gün sonra Marcie yi hasta yatağında ziyaret ediyor ve karısının ölmeden önce ne yaptığını soruyor..İçten içe onlarla gitmediği için kendini suçluyor..Bu yüzden kaçırdığı her saniyeyi bir bir sorarak öğrenmek istiyor..Marcie ona son olarak bebeğin odasını hangi renge boyatabileceğini sorduğunu söylediğinde Chase dağılıyor..Ailesini ve evini terk ederek rodeolara katılmaya başlıyor ..Asla ayık gezmiyor ve önünle gelenle yatıyor..Sabah hiç birinin ne özelliklerini nede isimlerini hatırlıyor..Bu iki yıl devam ediyor..
Marcie bir emlak danışmanı ilk kitaptan da bildiğimiz üzere..Yine bir müşterisini eğlendirmek amaçlı rodeoya götürüyor ve oarada tamamen tesadüf eseri Chase ile karşılaşıyor..Chase yine sarhoş ve bindiği azılı boğa onu fena halde yaralıyor..Marcie hastahanede ona eşlik ediyor ..Çünkü ailesinden çok uzakta ve tabi haberleri bile yok..Chase kaburgalarından bir kaçını kırmayı başardığından Marcie onu eve dönmeye ikna etmeye çalışıyor..İnadından vaz geçmeyeceğini anladığında ona borçlu olduğunu çünkü hastahane masraflarını ödediğini söylüyor..Böylelikle beraberce eve dönüyorlar..Fakat Chase her firsatta laf dokundurup Marcieyi deli ediyor..
Eve geldiklerinde chase yatırıp dışarı alışverişe çıkıyor döndüğünde Chase 'in aileside geliyor..Chase her fırsatta hepsini paylıyor ve yanlız kalmak istediğini söylüyor..
Chase iyileşmeye başladığınd aslnında herşeye rağmen yaşamaya devam ettiğini hayatından vazgeçmediğini farkediyor bu yüzden batmakta olan şirketlerini kurtarmak için işinin başına döönüyor..Fakat durum sandığından daha kötü çıkıyor..Paraları yok ve banka kredilerini ödemesi için bastırıyor.
Bunun üzerine Marcieden beklenmedik bir teklif alıyor.Onunla evlenirse oda şirketlerine yatırım yapacağını söylüyor..Chase ilk başlarda deli gibi karşı çıksa da başka çaresi olmadığını biliyor..
Sade bir törenle evleniyorlar..İlk geceleri Chase 'in kendine asla bir daha hiç bir zevki yaşamayacağına dair verdiği yemin yüzünden berbat geçiyor..
Chase ise beklemediği ve istemediği bir ihtiyacın gölgesinde kıvranıyor..BU yüzden daha da aksi ve çekilmez oluyor..Tabi Marcie de hiç yardım cı olmuyor bu konuda ..Sahip olduklarını elinden geldiğince ortaya seriyor ve Chase'nin onu farketmesi için elinden geleni yapıyor..Çünkü silik bir kız olan Marcie anaokulundan itibaren Chase aşık..Evlendiğini duyduğunda iki gün yas tutmuş fakat sonraları kendini toparlamış ama aşkını asla unutmamıştı..
Bu arada Marcie ye taci ağırlıklı telefonlar geliyor..Chase bu konuda bir şey yapmasını söylemesine rağmen Marcie yakında sıkılıp vaz geçeceğini düşündüğünden şerife gitmiyor..
Gün geçtikçe Chase 'in ihtiyacı artıyor ..Bir akşam pazar yemeğinden dönüşte ise bu içinden çıkılmaz bir hal alıyor ve şömine karşısında kendisine ile itiraf etmek istemediği muhteşem dakikalar yaşıyorlar ama Chase bunun sonunda yine de Marcie 'ye çok ağır laflar ediyor..
Ertesi gün Marcienin beklemediği bir ziyaretle Chase bunun böyle devam etmeyeceğini normal evli çifler gibi bir odada yatmaları ve karı koca olmayı öğrenmleri gerektiğini söylüyor..
Chase kendine ikinci bir şans verildiğini ve mutlu olma firsatını kaçırmaması gerektiğini ise ağır bir darbeyle öğrenmek zorunda kalıyor...

Anahtar Kelimeler : Arka,Kapak: Eşinin,beklenmedik,ölümüyle,büyük,sarsıntı,yaşayan,,hayata,kızgın,ve,kırgın,bir,adam.,Yıllarca,aynı,adamı,sevmekten,hiç,vazgeçme..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar