2021 KPSS lisans sonuçları ne zaman açıklanacak ?

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 16.08.2021 tarih ve 11:37 saatinde Eğitim Haberleri kategorisine yazıldı. 2021 KPSS lisans sonuçları ne zaman açıklanacak ?

makale içerik

2021 KPSS lisans sonuçları ne zaman açıklanacak ?

2021 KPSS lisans sonuçları ne zaman açıklanacak ?

2021 yılına ilişkin KPSS sınavları tamamlandı. A Grubu ve Öğretmenlik sınavları 01-07-08 Ağustos'ta, ÖABT oturumları ise 15 Ağustos'ta gerçekleştirildi. Sınava katılan adaylar heyecan içinde sonuçları bekliyor. ÖSYM tarafından yayımlanan takvim ile sonuç tarihleri belli oldu. 2021 KPSS ÖABT, A Grubu ve Öğretmenlik sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2021 yılında üç farklı tarihte düzenlendi.

Sonuncusu KPSS ÖABT ise 15 Ağustos'ta yapıldı. Adayların gözleriyse sonuçlar için ÖSYM'ye çevrildi. 

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS sınav sonuç tarihi ÖSYM'nin sınav takviminde belli oldu. Takvime göre KPSS Lisans Sınav sonuçları 16 Eylül 2021 tarihinde ilan edilecek. Sonuçlar ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden görüntülenecek.

KPSS SINAV SONUÇLARININ SORGULANMASI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler.

Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacak.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar