AKS sınav ücreti ne zaman yatırılacak?

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 19.08.2021 tarih ve 09:37 saatinde Eğitim Haberleri kategorisine yazıldı. AKS sınav ücreti ne zaman yatırılacak?

makale içerik

AKS sınav ücreti ne zaman yatırılacak?
Kısa Linki Kopyala

AKS sınav ücreti ne zaman yatırılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından asli öğretmenliğe geçiş için her sene uygulanan adaylık kaldırma sınavı (AKS) ile ilgili açıklama geldi. 2021 Adaylık Kaldırma Sınavı kılavuz bilgileri ile sınav ücretini yatıracak olan adaylara ek süre verildi. Peki AKS sınav ücretinin son ödeme tarihi ne zaman?

Sözleşmeli ve kadrolu aday öğretmenler için düzenlenen 'Adaylık Kaldırma Sınavı'nın takvime göre 05 Eylül Pazar günü saat 10.00'da yapılacağı bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nca AKS'nin (Adaylık Kaldırma Sınavı) ücretinin ödeneceği son gün ile ilgili duyuru yayınlandı.

Duyuruda, "05 Eylül 2021 tarihinde yapılacak olan Adaylık Kaldırma Sınavına para yatıramayan aday öğretmenler için 19 Ağustos 23:59'a kadar ek süre verilmiştir." açıklaması yapıldı.

25 Nisan 2021 tarihinde yapılması beklenen ancak eylül ayına ertelenen söz konusu sınav tek oturum olarak yapılacak ve 120 dakika sürecek.

AKS SINAV ÜCRETİ HANGİ BANKALARA YATIRILACAK?

Sınava girecek adaylar, sınav ücreti olarak KDV dâhil 140 (yüzkırk)TL' yi; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Döner Sermaye İşletmesinin 'Kurumsal Tahsilât Programı' aracılığı ile T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası veya Türkiye Halk Bankası'ndan herhangi birine, ATM aracılığı veya bu bankaların internet bankacılığı ile 'MEB ADAY ÖĞRETMENLERİ (SÖZLEŞMELİ/KADROLU) AKS' adı altında 19 Ağustos 23.59'a kadar yatıracaklar.

Ayrıca, tüm banka kartları ile https://odeme.meb.gov.tr/ internet adresinden de ödeme yapılabilecek. 

Aday, sınav ücretini kendisine ait T.C. kimlik numarası ile yatırmak zorundadır. 25 Nisan 2021 tarihli sınava ücret yatıran aday (sözleşmeli/kadrolu) öğretmenler tekrar ücret yatırmayacaktır. Kılavuz hükümleri gereği sınava katılacaktır.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar