AÖL kayıt yenileme işlemleri başladı (AÖL ek sınavlar ne zaman?)

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 10.08.2021 tarih ve 10:25 saatinde Eğitim Haberleri kategorisine yazıldı. AÖL kayıt yenileme işlemleri başladı (AÖL ek sınavlar ne zaman?)

makale içerik

AÖL kayıt yenileme işlemleri başladı (AÖL ek sınavlar ne zaman?)
Kısa Linki Kopyala

AÖL kayıt yenileme işlemleri başladı (AÖL ek sınavlar ne zaman?)

AÖL kayıt yenileme ve ek sınav tarihi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Ek sınavlar online (çevrim içi) olarak gerçekleştirilecek. İşte, 2021 AÖL kayıt yenileme ve online ek sınav tarihleri...

Uzaktan öğretim teknolojilerini kullanarak lise öğrenimine devam eden öğrencilerin kayıt olduğu Açıköğretim Lisesi (AÖL) için ek sınav ve kayıt yenileme tarihleri belli oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2020 - 2021 eğitim ve öğretim yılı ek sınavına yönelik kayıt yenileme işlemlerinin 9 - 13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirileceği belirtildi.

Ek sınavlar ise 16 - 20 Ağustos tarihleri arasında online olarak düzenlenecek.

AÇIK LİSE EK SINAVINA KİMLER GİREBİLİR?

Ek sınava belirtilen tarihler arasında kayıt yenileyen tüm öğrenciler katılabilecek.

Ek sınav geçtiğimiz yıllarda, eğitim hayatına AÖL'de devam eden dönemi 8 ve üzeri olan Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için düzenleniyordu.

AÖL EK SINAV NEDİR?

Ek sınavlar, her yıl 2+1 şeklinde 3 dönemde yapılan dönem sınavlar haricinde Bakanlık tarafından yapılan istisnai sınavlardır. Bu nedenle ek sınavlar her öğretim yılı başında açıklanan iş takviminde duyurulmaz ve dönemden sayılmaz.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar