Balonla uzay turizmi için bilet satışı başladı: 150 bin dolarlık ücrete kahvaltı ve içecekler dahil

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 24.06.2021 tarih ve 16:56 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. Balonla uzay turizmi için bilet satışı başladı: 150 bin dolarlık ücrete kahvaltı ve içecekler dahil

makale içerik

Balonla uzay turizmi için bilet satışı başladı: 150 bin dolarlık ücrete kahvaltı ve içecekler dahil

Balonla uzay turizmi için bilet satışı başladı: 150 bin dolarlık ücrete kahvaltı ve içecekler dahil

Space Perspective adlı uzay şirketi, stratosfere gidecek uzay balonları için bugün itibariyle rezervasyon almaya başladı.125 bin dolara (yaklaşılk 1 milyon 86 bin lira) satılan biletlere kahvaltı ve çeşitli içeceklerin dahil olduğu belirtildi. Şirket, 28 milyon dolarlık (yaklaşık 244 milyon lira) bir bileti açık artırmaya çıkaran Jeff Bezos’un uzay şirketi Blue Origin'e kıyasla çok daha düşük bir maliyetle "lüks" bir uzay yolculuğu deneyimi sunduğunu açıkladı.

ABD’de Florida merkezli uzay turizmi Space Perspective şirketi, lüks bir kabinde sekiz kişiyi 100.000 feet (30 kilometre) irtifaya taşıyan dev uzay balonları için bilet satışının başladığını duyurdu.Duyuru, ayrıca ilk üç ilk seyahatin tükendiği özel bir ön satış dönemini takip ediyor. Toplamda altı saat süren ticari uçuşlar 2024'te başlayacak. Yolcular ayrıca banyo ve bar sağlayan bir kapsülün içindeyken 360 derecelik Dünya manzarasında seyretmenin keyfini yaşayacaklar.Space Perspective'in Kurucusu ve CEO'su Jane Poynter, "Bir futbol stadyumu büyüklüğündeki uzay balonunun çektiği 19 kilometrelik yavaş bir hızda, Spaceship Neptune, Dünya atmosferinin yüzde 99'unun üzerine çıkacak. Kaşiflerimiz, Dünyamızı uzayın karanlığında görmenin astronotlara özel deneyimini yaşayacak” dedi.Space Perspective, uzay görüntülerini yakalamak için balonlara bağlı stratosfere sensörler yerleştiren bir firma olan World View'in kurucularından Poynter ve Taber McCallum tarafından 2020'de kuruldu.  Buna karşılık, Jeff Bezos'un uzay şirketi Blue Origin 2000 yılında kuruldu ve ilk ticari uçuşunun önümüzdeki ay gerçekleşmesi planlanıyor.Bloomberg'in bildirdiğine göre, Space Perspective'in "Neptune One" kapsülü ile stratosfere nasıl bir gezi yapılacağını merak edenler, fırlatma alanına birkaç gün öncesinden gelebilecek.Diğer taraftan, şirket, uçuş boyunca yolculara kahvaltı verileceğini ve bardan içecek sipariş edebileceklerini duyurdu. Kapsülün içinde aynı zamanda misafirlerin yaşadıkları deneyimli eş zamanlı olarak paylaşabilmesi için WI-FI de olacağı aktarıldı.Poynter, "Space Perspective ilk kez sorunsuz ve konforlu bir deneyim sunmak için uzay keşfi ile lüks seyahati bir araya getiriyor. Uzay Kaşifleri, 6 saatlik yolculuk sırasında yerdeki insanlarla akıllara durgunluk veren ve benzeri görülmemiş anları  yakalayacak ve canlı olarak paylaşacak” dedi. Dünya’ya iniş zamanı geldiğinde ise  dev balon sönmeye başlayacak ve kapsül sonunda büyük bir su kütlesine sıçrayacak..

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar