BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 14.07.2021 tarih ve 14:22 saatinde Eğitim Haberleri kategorisine yazıldı. BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

makale içerik

BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

BİLSEM sınav sonuçları için beklenen gün geldi. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre sonuçlar, 14 Temmuz'da (bugün) açıklanacak.

Grup tarama yöntemiyle ilkokullarda belirlenen özel yetenekli öğrenciler için düzenlenen BİLSEM grup tarama sınavları 29 Mart- 9 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti.

Sınavın ardından gözler sonuçların açıklanacağı güne çevrildi.

BİLSEM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MEB, sınav sonuçlarının 14 Temmuz'da (bugün) açıklanacağını duyurdu.

Sonuçlar, http://meb.gov.tr adresinden ilan edilecek.

İTİRAZ BAŞVURULARI 

26 Temmuz 2021 – 06 Ağustos 2021 tarihleri arasında bireysel değerlendirme sonuçlarına yapılan itiraz başvuruları alınacak.

09 Ağustos-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında bireysel değerlendirme sonuçlarına yapılan itirazların değerlendirilecek. 

BİLSEM KAYTILARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK? 

Kayıt hakkı kazanan öğrenciler, 23 Ağustos 2021-10 Eylül 2021 tarihleri arasında kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.

BİLSEM NEDİR?

Dünyanın her yerinde özel yetenekli çocuklara yönelik olarak farklı eğitim programlarının uygulanmaktadır. Bilsem, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış ismidir.

İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarıdır.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar