Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme sonuçları açıklandı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 27.10.2021 tarih ve 14:26 saatinde Eğitim Haberleri kategorisine yazıldı. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme sonuçları açıklandı

makale içerik

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme sonuçları açıklandı
Kısa Linki Kopyala

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme sonuçları açıklandı

5-21 Ekim'de tercihleri alınan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Adaylar, sonuçları "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden öğrenebilecek.

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) ek yerleştirme sonuçları açıklandı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 15-21 Ekim'de tercihleri alınan DGS adayları, ek yerleştirme sonuçlarını "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden öğrenebilecek.

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri, ilgili üniversite tarafından 2-5 Kasım'da yapılacak.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasından ise 2 Kasım'dan itibaren 3 Kasım saat 23.59'a kadar elektronik kayıtlar gerçekleştirilebilecek.

Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye süresi içinde başvurması gerekiyor.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar