Doçentlik belgesi sahte çıkan öğretim üyesi gözaltına alındı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 27.10.2021 tarih ve 11:41 saatinde Eğitim Haberleri kategorisine yazıldı. Doçentlik belgesi sahte çıkan öğretim üyesi gözaltına alındı

makale içerik

Doçentlik belgesi sahte çıkan öğretim üyesi gözaltına alındı
Kısa Linki Kopyala

Doçentlik belgesi sahte çıkan öğretim üyesi gözaltına alındı

Aksaray Üniversitesi'nde, doçentlik belgesi sahte olduğu anlaşılan ve hukuki süreç başlatılan öğretim üyesi Zehra Zulal A.L. gözaltına alındı.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörlüğü, 22 Ekim'de İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi'ne ataması iptal edilen öğretim üyesi Zehra Zulal A.L. hakkında, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulundu.

Şikayet üzerine polis merkezine ifadeye gelen Zehra Zulal A.L. "dolandırıcılık" ve "evrakta sahtecilik" suçlarından gözaltına alındı.

Zehra Zulal A.L.'nin emniyetteki işlemleri sürüyor.

ATAMASI İPTAL EDİLEREK HAKKINDA ADLİ SÜREÇ BAŞLATILMIŞTI

ASÜ Rektörlüğü'nden 22 Ekim'de yapılan açıklamada, 28 Eylül'de İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi'ne atanan ve sosyal medyada tartışma konusu olan bir öğretim üyesinin, üniversiteye sunduğu ve atanmasına temel teşkil eden doçentlik belgesiyle ilgili oluşan tereddütün ciddiyetle takip edildiği, ilgili kurumla yazışma yapıldığı, gelen belge üzerine bahse konu kişinin atanmasının iptal edildiği bildirilmişti.

Açıklamada, söz konusu kişi ile ilgili hukuki sürecin başlatıldığı belirtilmişti.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar