İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı yarın yapılacak

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 29.05.2021 tarih ve 16:08 saatinde Eğitim Haberleri kategorisine yazıldı. İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı yarın yapılacak

makale içerik

İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı yarın yapılacak

İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı yarın yapılacak

Corona virüs salgını nedeniyle ertelenen İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2021-İSG/1), yarın gerçekleştirilecek. Sınavın detayları haberimizde...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2021-İSG/1) corona virüs salgını nedeniyle ertelendi.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA YAPILACAK?

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı, yarın saat 10.15'te gerçekleştirilecek.

Sınavda 5 ayrı sertifika alanında çoktan seçmeli sorulardan oluşan test uygulanacak ve her testte 50 soru yöneltilecek.

Soruları cevaplamaları için 75 dakika süre verilecek adaylar, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

SINAVDA MASKE TAKILACAK

ÖSYM, Covid-19 salgınına karşı 2021-İSG/1 öncesinde tedbir aldı.

Bu kapsamda, sınav binaları, detaylı temizliği yapılıp dezenfekte edilecek.

Ayrıca adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacak.

İsteyen adaylar, dezenfektanlarını yanlarında getirebilecek. Sınav görevlilerine de maske ve dezenfektanla lateks eldiven dağıtılacak. Adaylar ve görevliler, kendi maske veya siperlikleriyle de sınava gelebilecek.

CORONA VİRÜS TAŞIYAN ADAYLAR SINAVA NASIL GİRECEK?

Covid-19 durumu olan adaylar, sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alınacak. Sınav görevlileri ve adayların Covid-19 durumları, HES kodları aracılığıyla takip edilecek.

Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmayacak.

Adaylar, sınav binalarına girişte ve sınav bitiminde çıkışta, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecek.

Öte yandan, sınav günü nüfus cüzdanını kaybedenlere geçici kimlik belgesi vermek için açık tutulacak nüfus müdürlükleri ÖSYM'nin internet sitesinden duyuruldu.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar