İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji online kariyer günleri, tüm üniversite öğrenci adaylarına açık buluşmalar ile devam ediyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 20.05.2021 tarih ve 12:12 saatinde Eğitim Haberleri kategorisine yazıldı. İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji online kariyer günleri, tüm üniversite öğrenci adaylarına açık buluşmalar ile devam ediyor

makale içerik

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji online kariyer günleri, tüm üniversite öğrenci adaylarına açık buluşmalar ile devam ediyor
Kısa Linki Kopyala

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji online kariyer günleri, tüm üniversite öğrenci adaylarına açık buluşmalar ile devam ediyor

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, 20 Mayıs Perşembe günü Saat 17.00’de İstanbul Teknik Üniversitesi akademisyenlerinin katılımıyla online kariyer günleri düzenliyor. Yayın, İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejinin kurumsal web sayfası ve Youtube kanalından izlenebilecek ve bütün Türkiye’ye açık olacak.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, İstanbul Teknik Üniversitesinin 248 yıllık akademik birikimini öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor. Pandemi önlemleri kapsamında tüm akademik içerik ve etkinliklerini online platforma taşıyan İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji tarafından düzenlenen online yayına, İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Akduman, İTÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Çevikcan ve İTÜ Makine Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Tüfekci konuk olacak.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN ÜÇ BÖLÜM VE DEKANLARI

İstanbul Teknik Üniversitesinin kendini anlattığı sözleri, 250. yılına yürüyen bu büyük bilim yuvasının vizyonunu da taşıyor; “Yaparak öğrenmeye odaklı eğitim yaklaşımıyla İTÜ, merak ve tutku ile değişime yön vererek, tüm dünyaya katkı sunan öncüler kazandırıyor.”

Prof. Dr. İbrahim Akduman

Bu anlayışı yarına taşıyan üç önemli dekanın akademik kimlikleri de bilimsel zeminin resmini tamamlıyor:

İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Akduman:

Elektromagnetik teori ve Mikrodalga görüntüleme yöntemleri konularında araştırma geliştirme faaliyetleri yürütmektedir. Bu faaliyetlere dayanan yeni teknoloji, tıbbi cihaz araştırma ve geliştirme ve uygulama konularında çalışmaktadır. Bu kapsamda, meme kanserinin erken teşhisi için mikrodalga tespit ve görüntüleme sistemi, mikrodalgalarla beyin kanamasının erken aşamada tespiti ve sürekli izlenmesi, cerrahi operasyonlar sırasında kanserli ve normal dokuları ayırt edebilmek için mikrodalga bazlı yeni tıbbi cihazların geliştirilmesi çalışmalarını yürütmüş ve bu araştırmalara dayanan cihazlar geliştirmiştir.

Prof. Dr. Emre Çevikcan

İTÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Çevikcan:
Toplu Deniz Taşımacılığına Yönelik Değişik Koşullardaki Acil Durum Tahliye Sürecinin Modellenmesi, Analizi ve Planlanması, projesinin yürütücülüğünü yapmıştır. Çalışma alanlarını Üretim ve Hizmet Sistemleri, Karar Destek Sistemleri, İmalat Sistemleri Yönetimi olarak belirlenmiştir.


Prof. Dr. Ekrem Tüfekçi

İTÜ Makine Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Tüfekci:

TeknikBilimler, MakinaMühendisliği, Konstrüksiyon ve İmalat, MakinaTasarımı , Makine Teorisi ve Dinamiği, Mekanik Titreşimler, Mekanik, Katı Cisimler Mekaniği , Sürekli Ortam Mekaniği alanlarında araştırmaları bulunuyor.

KARİYER BELİRLERKEN İTÜ VİZYONU

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Uzaktan eğitim sürecinde akademik içeriklerimizi daha da zenginleştirdik. İTÜ akademisyenleri, kariyer hedeflerini belirleme, meslek, üniversite ve bölüm seçimleri konusunda lise öğrencilerimize tavsiyelerde bulunacak. Tüm eğitim kademelerinde İTÜ vizyonu ve değeri öğrencilerimiz için yol gösterici oluyor” dedi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar