Komiser yardımcılığı alımı ne zaman, PAEM komiser yardımcılığı şartları nelerdir?

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 19.08.2021 tarih ve 16:26 saatinde Eğitim Haberleri kategorisine yazıldı. Komiser yardımcılığı alımı ne zaman, PAEM komiser yardımcılığı şartları nelerdir?

makale içerik

Komiser yardımcılığı alımı ne zaman, PAEM komiser yardımcılığı şartları nelerdir?
Kısa Linki Kopyala

Komiser yardımcılığı alımı ne zaman, PAEM komiser yardımcılığı şartları nelerdir?

Polis Akademisi Başkanlığı, 925'i erkek 75'i kadın olmak üzere toplam 1000 komiser yardımcısı alımı yapılacağını duyurdu. İlk Derece Amirlik Eğitimi sınavı için başvuracak adaylarda aranacak özellikler de belli oldu. Peki, PAEM başvuru şartları neler, başvurular ne zaman başlıyor?

Polis Akademisi Başkanlığı'na bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi'ne (PAEM) 2021 Yılı 6. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi sınavı için emniyet mensubu adaylar (meslekte fiilen iki yılını dolduran lisans mezunu polis memurları) arasından 925'i erkek 75'i kadın toplam 1000 memurun ilk derece amirlik eğitimine (komiser yardımcısı adayı) alımı yapılacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Alıma ilişki ön başvurular 19- 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak.Sınav tarihi ve sınav yerlerine ilişkin duyuru daha sonra yapılacak.

SINAV BAŞVURU ÜCRETİ NASIL VE NEREDEN YATIRILIR?

Ön başvuruda bulunan adaylar tarafından sınav başvuru ücreti olan 300 TL, 19 Ağustos saat 09.00'dan 31 Ağustos 2021 saat 17.00'a kadar Halk Bankası Gölbaşı/ANKARA Şubesi nezdinde bulunan "2021 YILI 6.DÖNEM İLKDERECE AMİRLİK EĞİTİMİ SINAVI" hesabına yatırılacak.

Yalnızca Halkbank Şubelerinden, Halkbank ATM'lerinden ve Halkbank İnternet Bankacılığından başvuru ücreti yatırılabilecek. (Diğer Bankaların, İnternet Bankacılığı ve ATM'lerinden Başvuru Ücreti Yatırma İşlemi Yapılmayacak.)

Ön başvuruda adaylar tarafından ödenen sınav başvuru ücretinin hiçbir durumda geri iadesi yapılmayacak. (Emniyet Teşkilatı personelinden şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları sınav ücreti yatırmayacak.)

Sınav ücretini ödeyecek adayların T.C. kimlik numaralarının dekontun açıklama kısmında bulunması zorunludur. Dekontun açıklama kısmında T.C. kimlik numarası yazmayan adayların başvurusu kabul edilmeyecek.

PAEM KOMİSER ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

En az dört yıllık lisans seviyesindeki bir yükseköğretim programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

Başvuru tarihi itibarıyla meslekte fiilen 2 yılını doldurmuş olmak,

Son 2 performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olmak,

Haklarında meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasını gerektirecek suçlardan dolayı adli veya idari soruşturma yapılıyor olmamak.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar