MEB'in destekleme ve yetiştirme yaz kursları 5 Temmuz'da başlayacak

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 09.06.2021 tarih ve 10:46 saatinde Eğitim Haberleri kategorisine yazıldı. MEB'in destekleme ve yetiştirme yaz kursları 5 Temmuz'da başlayacak

makale içerik

MEB'in destekleme ve yetiştirme yaz kursları 5 Temmuz'da başlayacak
Kısa Linki Kopyala

MEB'in destekleme ve yetiştirme yaz kursları 5 Temmuz'da başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için destekleme ve yetiştirme kurslarının 5 Temmuz'da açılacağını bildirdi.

Bakanlıktan illere gönderilen yazıya göre, resmi okullarda öğrenim gören 11. sınıftan 12. sınıfa geçen ve örgün ve açık öğretim kurumlarından mezun öğrencilere verilecek eğitim, 5 Temmuz - 27 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

Kurslarda, öğrencilerin ve kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planı, fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenecek, bir sınıfta bulunması gereken en fazla öğrenci sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlenecek.

Kurslara devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanlar, salgınla ilgili tedbirlerin alınması kaydıyla valiliklerce belirlenecek okul pansiyonlarında kalabilecek.

Kurslarda, Covid-19 salgınıyla mücadele doğrultusunda maske, fiziki mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere diğer kurallara titizlikle uyulacak.

VİDEO: LGS'DE BENZER SORU İDDİASI (ARŞİV)

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar