PMYO giriş sınavı sonuçları açıklandI

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 03.11.2021 tarih ve 11:10 saatinde Eğitim Haberleri kategorisine yazıldı. PMYO giriş sınavı sonuçları açıklandI

makale içerik

PMYO giriş sınavı sonuçları açıklandI
Kısa Linki Kopyala

PMYO giriş sınavı sonuçları açıklandI

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, PMYO giriş sınavı sonuçlarının erişime açıldığı belirtildi. Adaylar, sonuçlarını "www.pa.edu.tr" adresinden öğrenebilecekler.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün ihtiyacı olan erkek, kadın polis memuru adayı öğrenci alımı için Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan 2021 Yılı PMYO Giriş Sınavı sonuçları açıklandı.

Adaylar, sınav sonuçlarını Emniyet Genel Müdürlüğünün https://www.egm.gov.tr internet sitesi ile Polis Akademisi Başkanlığının http://www.pa.edu.tr internet sitesinden T.C. kimlik numaraları ve e-devlet şifrelerini girerek öğrenebilecekler.

Asıl olarak sınavı kazanan adayların PMYO Müdürlüklerine geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile eğitim merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği PMYO öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine puan sırasına göre yedek adaylar çağrılacak.

Polis Akademisi'nin internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere de yer verildi:

"Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir."  

PMYO GİRİŞ SINAVI SONUÇLARIIZ


Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar