Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 03.09.2021 tarih ve 15:08 saatinde Eğitim Haberleri kategorisine yazıldı. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı

makale içerik

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı

20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılmıyla gerçekleşti. Öğretmen adaylarının heyecanla beklediği atama sonuçları açıklandı. Öğretmen adayları atama sonuçlarına e-Devlet üzerinden ulaşabilecekler.

20 bin öğretmenin atama töreni gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen sözleşmeli öğretmen ataması canlı yayında açıklandı.

Erdoğan, okullarda alınan önlemlere dikkat çekerken, "Salgın devam ediyor ama çocukları okullardan uzak tutma lüksümüz kalmadı. Çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde zihinsel, bedensel, kültürel gelişimleri bakımından okulların açık tutulması önemlidir. Gerekli her türlü tedbiri alarak çocuklarımızı pazartesi günü okullarıyla buluşturuyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmenlere de seslenerek aşı olma çağrısında bulundu .

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi eğitim kurumlarında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan eşlerin aile birlikteliğine bağlı iller arası yer değiştirme başvurularının 3-7 Eylül’de yapılacağını duyurmuştu. 

Başvuruların Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri’nden (MEBBİS) yapılacağı belirtildi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı sonuçları bugün (3 Eylül Cuma) saat 13:00'dan itibaren E-Devlet ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın sitesinden öğrenilebilecek.

20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇ EKRANI

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar