Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 08.07.2021 tarih ve 11:36 saatinde Eğitim Haberleri kategorisine yazıldı. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

makale içerik

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Öğretmen adaylarını yakından ilgilendiren sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları için gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na çevrildi. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

7 il merkezinde yüz yüze, 64 il merkezinde çevrimiçi olarak gerçekleşen sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarih, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan 2021 takviminde belli olmuştu.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bu yılın takvimine göre, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları 8 Temmuz 2021 tarihinde online sistem üzerinden açıklanacak. Öğretmen adayları sonuçları, e-Devlet üzerinden veya PBS (Personel Bilgi Sistemi) üzerinden öğrenebilecek.

MEB sayfası için tıklayın

e-Devlet ile sonuç sorgulama ekranı için tıklayın

İTİRAZ TARİHLERİ

Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 12-16 Temmuz tarihleri arasında alınacak ve 2 Ağustos'ta sonuçlandırılacak.

ATAMA TERCİH VE SONUÇ TAKVİMİ

Atama tercihleri 1-6 Eylül tarihlerinde alınacak. Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları ise 8 Eylül 2021'de açıklanacak.

ATAMA TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Sözlü sınav puanının eşitliği halinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak. Eşitliğin devamı durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, eşitliğin bozulmaması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınacak.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar