Turkcell, çalışanının adını anaokulunda ölümsüzleştirdi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 06.09.2021 tarih ve 15:22 saatinde Eğitim Haberleri kategorisine yazıldı. Turkcell, çalışanının adını anaokulunda ölümsüzleştirdi

makale içerik

Turkcell, çalışanının adını anaokulunda ölümsüzleştirdi
Kısa Linki Kopyala

Turkcell, çalışanının adını anaokulunda ölümsüzleştirdi

Turkcell, şebeke ekibinde görev yaparken geçirdiği ani rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden 22 yıllık çalışanı Müjdat Kamotar adına bir anaokulu inşa ettirdiğini duyurdu. 4 sınıflı okulda toplam 100 öğrenci eğitim görecek.

2018 yılında hayatını kaybeden Turkcell mühendisi Müjdat Kamotar’ın adı toplam 100 öğrencinin eğitim göreceği 4 sınıflı anaokulunda yaşayacak.

Anaokulu, Ankara Pursaklar'a bağlı Peçenek Mahallesi'nde Kamotar ailesi tarafından tahsis edilen 817 metre kare arazi üzerine kuruldu ve 616 metre kare kapalı alana sahip. Millî Eğitim Bakanlığı’na devredilen okul, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere hizmet verecek.

Müjdat Kamotar'ın doğum gününde (2 Eylül) hizmete giren okulun açılış törenine Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yıldız, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Ziya Yıldırım’ın yanı sıra Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ve Turkcell yöneticileri katıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, şunları kaydetti:

"Herkesin hayatını kolaylaştıran ve güzelleştiren Müjdat arkadaşımızın adını ölümsüzleştirerek ona olan vefa borcumuzu yerine getirmek istedik.

Ailesinin tahsis ettiği Peçenek Mahallesi'ndeki bu arazide onun gibi nice başarılı mühendislerin yetişmesine vesile olmak için inşa ettirdiğimiz bu anaokulunun açılışını gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz.

Başta Kamotar ailesi olmak üzere Millî Eğitim Bakanlığımıza ve okulun yapımında emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız."

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar