YKS yükseköğretim programları ve kontenjanları kılavuzu yayımlandı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 21.07.2021 tarih ve 10:05 saatinde Eğitim Haberleri kategorisine yazıldı. YKS yükseköğretim programları ve kontenjanları kılavuzu yayımlandı

makale içerik

YKS yükseköğretim programları ve kontenjanları kılavuzu yayımlandı
Kısa Linki Kopyala

YKS yükseköğretim programları ve kontenjanları kılavuzu yayımlandı

SON DAKİKA HABERİ: 2021 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu http://osym.gov.tr sitesinde erişime açıldı. Sonuçlarının 4 Ağustos'ta duyurulması beklenen YKS tercihleri, 5-13 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen 2021 YKS yükseköğretim programları ve kontenjanları kılavuzunun yayımlandığı duyuruldu. 

Açıklama, ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün tarafından yapıldı. 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu http://osym.gov.tr sitesinde yayımlandı. 

Ayrıca, adayların 2021-YKS tercihlerini 5-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr’den yapabilecekleri hatırlatıldı.

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından yayımlanan takvime göre 2021 YKS sınav sonuçlarının 4 Ağustos tarihinde adaylarla paylaşılması bekleniyor. 

YKS SONUÇLARI NASIL VE NEREDEN DUYURULACAK?

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebilecekler.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar