YÖK Başkanı Özvar'dan YKS paylaşımı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 31.08.2021 tarih ve 08:47 saatinde Eğitim Haberleri kategorisine yazıldı. YÖK Başkanı Özvar'dan YKS paylaşımı

makale içerik

YÖK Başkanı Özvar'dan YKS paylaşımı
Kısa Linki Kopyala

YÖK Başkanı Özvar'dan YKS paylaşımı

YÖK Başkanı Özvar'dan YKS sonuçlarının duyurulmasının ardından herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen öğrencilerin ümitsizliğe kapılmamaları gerektiğini belirterek, "Bu seneye has yapılmasını kararlaştırdığımız ikinci ek yerleştirme işlemlerinde şansınızın devam ettiğini özellikle hatırlatmak isterim" dedi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk yerleştirme işlemlerinin neticesinde herhangi bir programa yerleşemeyen gençlerin üzülmemelerini ve bilhassa ümitsizliğe kapılmamalarını tavsiye ederek, boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme ve ikinci ek yerleştirme işlemlerinde şansın devam ettiğini belirtti.

Özvar, YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

2021-YKS yerleştirme sonuçları neticesinde bir programa kaydolma hakkı kazanan gençleri ve ailelerini tebrik eden Özvar, "Aramıza hoş geldiniz" ifadesini kullandı.

Özvar, "İlk yerleştirme işlemleri neticesinde herhangi bir programa yerleşemeyen gençlerimizin de üzülmemelerini ve bilhassa ümitsizliğe kapılmamalarını tavsiye ederim. Boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme ve devamında bu seneye has yapılmasını kararlaştırdığımız ikinci ek yerleştirme işlemlerinde şansınızın devam ettiğini özellikle hatırlatmak isterim" değerlendirmesinde bulundu.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar