İngilizce Öğrenmenin Yaratıcılığı Geliştirmesini Nasıl Yardımcı Olur

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 21.12.2019 tarih ve 21:45 saatinde Eğitim kategorisine yazıldı. İngilizce Öğrenmenin Yaratıcılığı Geliştirmesini Nasıl Yardımcı Olur

makale içerik

İngilizce Öğrenmenin Yaratıcılığı Geliştirmesini Nasıl Yardımcı Olur
İnternette ara Kısa Linki Kopyala

Bugünün çocuklarının artık desene göre hareket edebilmeleri gerekmiyor - standart dışı problemlerin nasıl çözüleceğini öğrenmek çok daha önemlidir.

Yaratıcı alıştırmalar, doğaçlama kursları ve İngilizce dersleri yaratıcı düşüncenin gelişmesine yardımcı olacaktır. Bilim adamları, yabancı bir dil öğrenmenin, yaratıcılığa katkıda bulunan düşünme hızını ve esnekliğini artırdığını kanıtladılar. Skyeng çevrimiçi okulundaki uzmanlar bunun nasıl çalıştığını açıklıyor.

 

İNGİLİZCE BESTE YAPMAYI MÜMKÜN KILAR 

Derslerde, çocuk sürekli bir şey bulmalıdır: hayatı, skeçleri, diyalogları hakkında hikayeler. Birçok görevin çiftler veya gruplar halinde yapılması gerekir - bu birlikte yaratma için harika bir uygulamadır. Gerçeği söylemek gerekli değildir - asıl şey yeni bir kural veya kelime çalışmaktır. Hayal gücünüzü serbest bırakabilirsiniz.

Ve olağandışı örnekler bile daha iyi hatırlanıyor: “Üçüncü elim olsaydı, aynı anda bilgisayarda yiyip oynayabilirdim” ifadesi, ikinci tip koşullu cezaların “Daha erken kalksaydım, kahvaltı yapmak için zamanım olurdu” ifadesinden daha iyi yardımcı olacaktır. Sinerji ortaya çıkar: yaratıcılık İngilizce öğrenmeye yardımcı olur ve İngilizce yaratıcılık geliştirmeye yardımcı olur.

İNGİLİZCE, YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLERİ NASIL BULACAĞINIZI ÖĞRETİR. 

Diyelim ki tatilde çocuğunuz maden suyu sipariş etmek istedi, ama “gazlı su” nın nasıl olacağını unuttu. Dışarı çıkması gerekecek: örneğin, “kabarcıklı su”, “köpüren su” deyin, hatta pandomim gösterin. Bu sorunun tek bir çözümü yoktur, bu yüzden yaratıcı bir yaklaşım uygulamanız gerekecektir.

Bir dil öğrenirken, bu tür durumlar her zaman olacaktır - tüm kelimeleri bilemezsiniz. Sadece muhatap anlasaydı, olağandışı çağrışımları yeniden ifade edip bulmamız gerekecek. İyi bir öğretmen sadece bu yaklaşımı destekleyecektir, çünkü asıl mesele dili konuşmaktır.

İNGİLİZCE YENİ BİR DÜNYA GÖRÜŞÜ SUNUYOR 

Her yeni yabancı dil dünyadaki imajımızı genişletiyor. Neden İngilizce'de "kaynar su" kelimesi yoktur ve Rusça - susuz, yani "susuz" dır? Neden iyi geceler diyoruz ve İngilizler iyi geceler diyorlar? Bu tür tutarsızlıklar, tanıdık şeyleri alışılmadık bir ışıkta görmeye yardımcı olur.

İngilizce ayrıca en son trendlere ve fikirlere erişim sağlar - müzik, resim, stand-up. Yeni ürünler hakkında ilk öğrenen ve küresel yaratıcılar topluluğuna katılan ilk çocuk olacak.

İNGİLİZCE ANA DİLİNİ DAHA İYİ KONUŞMAYA YARDIMCI OLUR  

Bir yabancı dili öğrenmek kaçınılmaz olarak dilin yapısına dikkat çeker: konuşmanın hangi bölümleri vardır, cümlelerin nasıl oluşturulduğu, bir fikrin farklı yollarla nasıl ifade edilebileceği. Eğer ana dilimizde sık sık böyle şeyler fark etmezsek, yabancı bir dilde görünür hale gelirler.

Dilin daha iyi anlaşılması, özellikle tüm kelimelerin ve yapıların bilindiği anadilde daha özgürce konuşmaya ve yazmaya yardımcı olacaktır. Belki de çocuk konuşmasında Rusça ve İngilizce'yi birleştirmek isteyecek - yaratıcılık için başka bir aracı olacak.

İNGİLİZCE SİZE BAŞARISIZLIKTAN KORKMAMAYI ÖĞRETİR 

Yaratıcı bir insan olmak zordur - fikirlerin çoğu genellikle masaya gider. Oluşturmaya devam etmek için başarısızlığı sakin bir şekilde algılamanız gerekir.

Bu çocuk İngilizce derslerinde öğrenecek. İlk kez değil, onun sesini telaffuz edecek. Present Perfect yerine Future Simple kullanacak ya da “lezzetli çorba” yerine “komik çorba” diyecektir. Ve bu normal - öğrenme süreci böyle.

İngilizcenizi ve yaratıcılığınızı geliştirmenize yardımcı olacak bazı alıştırmalar:

  • Manşetlerle gel. Bir dergi veya internetten bir resim çekin ve bunun için İngilizce bir başlık yazın. Komik olursa, sonucu sosyal ağlarda yayınlayabilirsiniz.
  • Ses filmleri. İzlerken sesi ve altyazıları kapatın ve karakterlerin söylediklerini bulmaya çalışın. Hareket halindeyken bestelemek zorsa, pasaja bakın, metni yazın ve ardından okuyun - karaoke'de olduğu gibi, sadece filmde olduğu gibi.
  • Bir tartışma düzenleyin. Çocuğunuz kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde dondurma yemenin harika bir fikir olduğunu düşünüyor mu? Gerekçeli bir konuşma hazırla ve tersi pozisyon al. Ve sonra başka birinin bakış açısını savunmaya çalışın.
  • Kelimelerin etimolojisi ile gel. Neden bir kelebeğe “uçan yağ” deniyor? Elbette çocuk mantıklı bir cevap oluşturacaktır. Daha sonra gerçek sürümü bulmayı unutmayın.

Anahtar Kelimeler : Bugünün,çocuklarının,artık,desene,göre,hareket,edebilmeleri,gerekmiyor,-,standart,dışı,problemlerin,nasıl,çözüleceğini,öğrenmek,çok,daha,önemlidir.

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar